Algierczycy wszczęli awanturę w Krakowie

Opublikowano: 09.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1748

Krakowska policja zatrzymała wczoraj dwójkę Algierczyków, którzy wszczęli awanturę w tamtejszym Domu Polonii, atakując trzeciego sekretarza Ambasady Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Polsce. Wspomniany obiekt został tymczasem wynajęty przez algierskich dyplomatów na potrzeby odbywających się w tym kraju wyborów prezydenckich.

Do znajdującego się przy krakowskim rynku Domu Polonii miało wejść wczoraj dwóch mężczyzn. Według mediów „bez wyraźnego powodu” wszczęli oni awanturę, a przede wszystkim zaatakowali Mahomeda Quahabi Lamine, trzeciego sekretarza algierskiej ambasady w naszym kraju. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali dwójkę napastników, zaś dyplomata zdecydował się złożyć na nich skargę.

Osoby odpowiedzialne za atak na Lamine odpowiedzą więc za naruszenie nietykalności cielesnej, a także za zakłócenie przebiegu wyborów organizowanych w specjalnie wynajętym do tego celu Domu Polonii.

Wybory prezydenckie w Algierskiej Republice Ludowo-Demokratycznej mają wyłonić nową głowę państwa. Dotychczasowy prezydent Abdelaziz Buteflika ustąpił z pełnionej przez dwadzieścia lat funkcji w kwietniu bieżącego roku, gdy przez Algierię przetoczyła się fala protestów przeciwko jego rządom. Warto podkreślić, że algierscy emigranci mogą głosować już teraz, podczas gdy pierwsza tura wyborów w samej Algierii zostanie przeprowadzona 12 grudnia.

Na podstawie: Rmf24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.