5000 GBP mandatu za głośny śpiew w samochodzie

Opublikowano: 14.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1436

Jeśli w Wielkiej Brytanii będziesz śpiewał lub śpiewała w swoim samochodzie do ulubionej piosenki, jednak odrobinę za głośno, możesz otrzymać mandat w wysokości 5000 funtów. Jakie jest tego uzasadnienie?

Głośne śpiewanie w samochodzie może wiązać się z niebezpieczeństwem. W jaki sposób? Otóż, najzwyczajniej może ono rozpraszać kierowcę przed utrzymaniem swojej uwagi na drodze i go dekoncentrować.

Okazuje się, że w takim przypadku policja może ukarać nas mandatem w wysokości nawet 5000 funtów za „jazdę bez należytej uwagi i skupienia”. Ponadto zasada ta nie odnosi się wyłącznie do kierowców, ale także do pasażerów.

Oznacza to zatem, że kierowcy muszą zwracać podczas jazdy samochodem uwagę nie tylko na ewentualne limity prędkości, ale także na to, co dzieje się w ich pojeździe. Jeśli np. kamera samochodowa zarejestruje kierowcę, który śpiewał, zanim zdarzył się wypadek z jego udziałem, może on zostać oskarżony o niebezpieczną jazdę i postawiony przed sądem.

Kary mogą być oczywiście różnej wielkości do 5000 funtów oraz 9 punktów w najbardziej poważnych przypadkach. Ponadto głośne śpiewanie za kierownicą lub słuchanie głośnej muzyki może sprawić, że kierowca nie usłyszy sygnałów pojazdów ratunkowych – na co także uczula brytyjska policja.

Zdjęcie: Pexels (CC0)
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 14.12.2019 14:50

    Otrzyma kara nawet jesliby spiewal…Boze, chron Krolowa Matke i jej syna Ksiecia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.