411 000 zł za miejskie profile na FB

Opublikowano: 25.09.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 575

Ponad 400 tysięcy złotych wydał warszawski ratusz na prowadzenie profili miasta stołecznego Warszawy na serwisie Facebook. Pieniądze te zarobiła, zajmująca się promocją zewnętrzna firma.

W bieżącym roku znacznie wzrosły prowadzenia profilu angielskojęzycznego, które miały wynieść już ponad 411 tys. zł.

Zarówno na profilu polskojęzycznym jak i angielskojęzycznym ukazują się głównie ogłoszenia o organizowanych w mieście imprezach i bieżące wiadomości, których jest kilka dziennie.

Za profil akcji Noc Muzeów prowadzony przez troje pracowników Biura Promocji miasto zapłaciło około 15 tys. zł. Od maja br. na profilu pojawiło się jedynie kilka wpisów.

Ratusz nie przedstawił jeszcze informacji ile pieniędzy pochłaniają mniejsze profile, takie jak KulturalnaWarszawa, KonsultacjeSpoleczneWarszawa, EuropeDirectWarszawa, EuropejskaWarszawa.

Opracowanie: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Delite 25.09.2012 11:28

  OMG! Nie wiedziałem że trzeba być tak kasiastym, aby mieć konto na fejszbuku! Tak to jest, jak wydaje się nie swoje pieniądze.

 2. zly123 25.09.2012 12:00

  przecież to proste – skoro mosty teraz same się wyłaniają spod powierzchni Wisły to możemy środki remontowe przeznaczyć na fejsa i specjalistów od zbierania ‘lubie to’ 🙂

 3. taihosan 25.09.2012 14:01

  “Im droższy jest ten mis, tym więcej zarobimy jako konsultanci”

 4. XXIRapax 25.09.2012 17:39

  Wszędzie ten plebsbuk.
  Powinni jeszcze na twitterze profile założyć, żeby nadwyżek z budżetu nie marnować i dodatkowo pomnażać miejsca pracy;)
  Na nk pewnie nie zakładali?
  Nk trochę taka nieświatowa…
  Hanka Walcówna super zdjęcia, by się nie dorobiła pewnie.

 5. _SL_ 25.09.2012 19:23

  Kolejny przyklad etatystycznego rozdawnictwa w panstwie.

  “KONSTYTUCJA
  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  Rozdział I
  RZECZPOSPOLITA

  Art. 2.

  Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.”

  Niezly zestaw antonimow.
  🙂

  Pomyslcie ile na porownywalna promocje na fb wydal by prywatny podmiot?

  Realnie-biore dobra osobe obeznana w temacie i palce jej 4k na miesiac za uslugi najwyzszej jakosci, do tego kogos dorywczo na zlecenie kto bedzie dzilal jako zastepstwo za ta samo stawke(pro rata).

 6. danush 25.09.2012 20:04

  Mam nadzieję,że złodziejstwo i niegospodarność zostaną ukarane.Jestem optymistą.

 7. norbo 25.09.2012 20:43

  _SL_ – jak zwykle przedstawiasz jednostronny obrazek. A czy firmy korzystające na niegospodarności instytucji publicznych nie są prywatne? Skoro czynnikiem dominującym jest kapitał to dlaczego dziwi cię wydatkowanie środków publicznych w sposób korzystny dla kapitału? W obecnym układzie państwo czy samorządy realizują politykę kreowaną przez grupy kapitałowe – to kapitał jest inspiratorem tego stanu rzeczy a nie instytucje publiczne.

 8. norbo 25.09.2012 21:03

  A czym zajmują się politycy gdy wypadną z obiegu? pracują dla korporacji… Kto finansuje kampanie wyborcze? korporacje… Kto kreuje politykę? korporacje…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.