14 państw NATO chce stworzyć „europejską tarczę antyrakietową”

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1368

Republika Federalna Niemiec i 13 innych państw członkowskich NATO podpisały wspólną deklarację w sprawie stworzenia ulepszonego europejskiego systemu obrony powietrznej – poinformowała dzisiaj agencja informacyjna DPA powołując się na niemieckie władze.

Według jej informacji, na marginesie spotkania ministrów obrony Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli minister obrony Niemiec Christine Lambrecht i jej współpracownicy podpisali deklarację w sprawie tzw. inicjatywy European Sky Shield. Powinna ona pomóc wypełnić istniejące luki w obecnym europejskim systemie obrony powietrznej.

Władze tych krajów zauważyły, że w Europie istnieją poważne problemy dotyczące ochrony przed rakietami balistycznymi, a także przed dronami i pociskami cruise. Utworzenie jednolitego systemu obrony powietrznej, jak zaznacza agencja, związane jest ze zmienioną sytuacją bezpieczeństwa spowodowaną obecnymi wydarzeniami na Ukrainie. Obrona przeciwrakietowa w Europie skupiała się dotąd przede wszystkim na ewentualnym zagrożeniu ze strony Iranu.

W ceremonii podpisania umowy uczestniczyli przedstawiciele Belgii, Bułgarii, Republiki Czeskiej, Finlandii, Węgier, Łotwy, Litwy, Niderlandów, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Zjednoczonego Królestwa. Według dyplomatów, do projektu chce dołączyć także Estonia.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.