11 rocznica 11 września 2001 r.

Opublikowano: 12.09.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 609

W 11 rocznicę zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku władze Stanów Zjednoczonych podjęły decyzję w sprawie zapewnienia ratownikom, którzy pracowali na miejscu katastrofy, bezpłatnych badań i leczenia około 50 odmian chorób nowotworowych. Około 70 tys. pracowników służb ratowniczych będzie mogło skorzystać z nowej propozycji.

Lekarze przypuszczają, że długotrwały kontakt z substancjami toksycznymi podczas likwidacji skutków ataku terrorystycznego na bliźniacze wieże może wywołać choroby nowotworowe. Według ocen specjalistów około tysiąc osób zmarło z powodu chorób związanych z tragedią w 2001 roku.

W tym roku, po raz pierwszy od 11 lat, jakie minęły od tragedii, politycy nie wygłosili żadnych przemówień. Krewnych ofiar odwiedzili tylko pracownicy służb pamięci.

W Nowym Jorku, w miejscu, gdzie znajdowały się wieżowce World Trade Center zniszczone w wyniku ataków terrorystycznych, zebrało się kilka tysięcy ludzi. Tak jak w poprzednich latach, podczas uroczystości odczytane zostały nazwiska prawie trzech tysięcy osób, które zginęły w wyniku tamtych zdarzeń.

Prezydent USA Barack Obama wraz z małżonką złożył wieniec przy budynku Pentagonu w Waszyngtonie – w miejscu drugiego zamachu, do którego doszło tego samego dnia. Wiceprezydent USA Joe Biden wziął udział w uroczystości żałobnej w stanie Pensylwania, gdzie spadł czwarty z porwanych przez terrorystów samolotów.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. hashi 12.09.2012 11:04

  Ogólnie tv nie oglądam ale rok temu w rocznicę jakiś dziennikarz mainstreamu powiedział: “W pentagon nie uderzył żaden samolot”, jednak szybko poprawiła go koleżanka uświadamiając, że to nieoficjalna teoria i kolega szybko wycofał swoje zdanie.

 2. hashi 12.09.2012 11:16

  Nie wiem czy “Świat Wiedzy” można zaliczyć do mainstreamu, ale tam także pisze, że atak był niezbędny do ratowania gospodarki amerykańskiej. Jest nawet skan dokumentu PNAC: “some catastrophic and catalyzing event – like a new Pearl Harbor”.

 3. 23 12.09.2012 11:44

  I co… uratowana “gospodarka”?

 4. pprawda11 12.09.2012 13:11

  11/9 – to atak generała zakonu jezuitów – Adolfo Nicolas Pachon…
  atak miał na celu wywołanie nienawiści do islamu – religi stworzonej przez vatykan — aby zburzyć kopułe na skale i meczet al aksa – i na tym miejscu odbudować 3 świątynie w Jerozolimie i tam wprowadzić antychrysta , który będzie rządził całym światem …więcej w linku

  http://www.thewatcherfiles.com/blackpope.htm

 5. masakalambura 12.09.2012 14:01

  Ciekawe, że przed 9 11 nazwę Ground Zero nosiły tylko miejsca w których umieszczono i odpalono bomby atomowe. Znalazłem tylko jedno tego tłumaczenie, i jak na razie tylko ono tłumaczy, jak zamienić górę stali i betonu w pył.

  http://www.monitor-polski.pl/trzy-wybuchy-nuklearne-na-manhattanie-9-11-2001/
  http://www.youtube.com/watch?gl=US&v=a_UsC6GvKf0
  http://www.youtube.com/watch?v=vNuKAdGlxFo
  http://www.youtube.com/watch?v=c39O-ftZboU&feature=relmfu

 6. XXIRapax 12.09.2012 17:44

  “W 11 rocznicę zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku….”

  Coś się autorowi pomyliło. Poprawnie powinno brzmieć mniej, więcej tak:

  “W 11 rocznicę ataku na Amerykę….”
  Po napisaniu powyższego zdania winno być odmienione przez wszelkie przypadki i osoby słowo “terrorysta”, tudzież Osama bin Laden.
  Zakończenie musi głosić radosną nowinę – “Amerykanie będą bronić swojego stylu życia”.

  Kto uważa inaczej ten nie jest godny uzyskiwania jakichkolwiek informacji na ten temat i powinien zostać uznanym winnym nieprawomyślności:)

 7. firestarter 12.09.2012 18:30

  Skoro zebrało się nam na wspominki, to wspomnijcie to: https://www.youtube.com/watch?v=yTjz7rfPjfQ … a cóż to za przedsięwzięcie szkolne, któremu przewodniczy busz? hę? Stare, ale wspominajcie. Wspominajcie o tym komu trzeba 😉

 8. Drax 13.09.2012 03:15

  @firestarter
  Nie widzialem, dzieki. Dodajmy jeszcze, ze w amerykanskim slangu “kite” oznacza “zyd”.

 9. firestarter 13.09.2012 19:56

  @Drax, podziękuj sobie, że szukasz. Ja jestem tylko pośrednikiem 😉 A niektórzy sobie dalej kimają w najlepsze… Ignorancja plebsu, to siła rządzących… tfu!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.