Żywienie w szpitalach się poprawi

Opublikowano: 10.04.2022 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1065

Mąka pełnoziarnista, czerwony ryż, wołowina, cielęcina, królik, orzechy – takie produkty mają się stać już wkrótce standardowym wyżywieniem w szpitalach. Chce tego Ministerstwo Zdrowia, które przygotowało rozporządzenie w tej sprawie.

Jak informuje „Portal Samorządowy”, projekt rozporządzenia nakłada także na szpitale wprowadzenia kart wyżywienia. Personel będzie musiał zapisywać, co i ile pacjent jadł, ile wypił, a także codzienne mierzyć masę jego ciała. Ministerstwo Zdrowia opublikowało i przesłało do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie wymagań obowiązujących przy prowadzeniu żywienia w szpitalach. Ogólnie mówiąc, rozporządzenie nałoży na placówki medyczne zapewnienie o wiele wyższej jakości żywienia podawanego pacjentom.

Projekt rozporządzenia ma zacząć obowiązywać po trzech miesiącach od dnia jego opublikowania. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia, jest to wystarczający czas na „na zapoznanie się i właściwe wdrożenie wymagań przez kadrę odpowiedzialną za realizację żywienia w szpitalach”.

W ocenie skutków regulacji będącej załącznikiem do projektu rozporządzenia czytamy m.in., że projekt rozporządzenia nie będzie miał wpływu na budżet państwa i budżety jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy obawiają się jednak wyższych kosztów.

Źródło: NowyObywatel.pl

10

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.