Niesprawiedliwe stracili pracę za brak zaszczepienia na COVID-19

Opublikowano: 28.03.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1440

Mediator pracowniczy z Ontario ustalił, że dwóch pracowników szpitala, którzy stracili pracę za odmowę przyjęcia szczepionki COVID-19, zostało niesprawiedliwie zwolnionych przez szpital Humber River w Toronto. Związek zawodowy zakwestionował działania szpitala.

Mediator Jasbir Parmar orzekł 11 marca, że szpital nie miał wystarczających podstaw, aby zwolnić pracowników biurowych Stacy Hughes i Marisol Sanchez zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Pani Parmar zauważyła, że podczas gdy dyrektywa prowincjonalna z sierpnia 2021 r. wdrożona podczas pandemii zezwalała, aby niezaszczepiony personel wykonywał regularne testy antygenowe i pozostawał zatrudniony, szpital Humber River usunął tę opcję w grudniu 2021 r. Zdecydowano, że w pracy pozostaną tylko osoby uznane za w pełni zaszczepione i osoby z dowodem zwolnienia lekarskiego.

Związek zawodowy Teamsters, który wspierał i reprezentował obu pracowników w tej sprawie, zauważył, że szczepienie wymaga ujawnienia prywatnych informacji medycznych. Stwierdzono, że pracodawcy w Kanadzie nie mogą traktować odmowy ujawnienia informacji medycznych lub poddania się badaniu lekarskiemu jako zawinione, co uzasadniałoby kardy dyscyplinarne lub zwolnienie.

Powołując się na wcześniejsze orzeczenia arbitrażowe, mediator wskazał na wcześniejszą sprawę arbitrażową, w której stwierdzono, że „pracodawca nie może zmusić pracownika do poddania się badaniu lekarskiemu lub ujawnienia informacji medycznych”.

Orzeczenie w sprawie szpitala Humber River zapadło zaledwie kilka tygodni po tym, jak inny arbitraż z Ontario orzekł, że dziewięć pielęgniarek zostało niesprawiedliwie zwolnionych przez Quinte Health w 2022 r. za niespełnienie wymagań dotyczących obowiązkowych szczepień.

Szpitale i inne placówki medyczne pozostają jednymi z niewielu miejsc w Kanadzie, w których nadal obowiązują nakazy szczepień, a Kolumbia Brytyjska i Ontario są ostatnimi prowincjami, które egzekwują nakazy wobec pracowników służby zdrowia. Prawie wszystkie inne przepisy rządowe dotyczące mandatów i paszportów szczepionkowych na poziomie federalnym i prowincjonalnym zostały zniesione w 2022 r.,

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.