Żydzi znowu chcą od Polaków zwrotu mienia

Opublikowano: 19.02.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Na tle rozgorzałego w ostatnich dniach konfliktu polsko-izraelskiego bardzo prowokacyjnie zabrzmiało oświadczenie Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego, która wyraziła głęboką dezaprobatę wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o jego wypowiedź na temat zwrotu tzw. mienia bezspadkowego.

Organizacja zajmująca się zwrotami roszczeń żydowskich zanegowała nie tylko słowa premiera polskiego, lecz też zawartą wcześniej umowę, regulującą kwestie restytucji między Polską a Izraelem. Rząd Polski niejednokrotnie podkreślał, że sprawa zwrotów za żydowskie roszczenia jest załatwiona.

Z kolei Organizacja wskazuje, że Morawiecki „popełnia błąd twierdząc, że podpisany w czasach komunistycznych układ pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi załatwia sprawę”.

Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego neguje też ważność umowy z 1960 roku. Jej zdaniem układ dotyczy wyłącznie osób, które były obywatelami Stanów Zjednoczonych w momencie, w którym odebrano im własność. Powołuje się przy tym na stanowisko amerykańskiego Departamentu Stanu z 2015 roku.

Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani odpowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego na apel sekretarza stanu Mike’a Pompeo o posunięcie naprzód kompleksowej regulacji ustawowej w sprawie restytucji mienia osób, które utraciły je w okresie Holocaustu — czytamy w oświadczeniu Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

w odniesieniu do poruszanych kwestii polecam inform. z poniższego linku

https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego/

beth
Użytkownik
beth

polecam także nieco historycznych inform. zza oceanu

http://www.nasznowyjork.org/cosie-dzieje-w-polityce.html

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Devy opisane w Szahname…

Nie wolno używać terminu roszczenia odnośnie tego bezczelnego rozbójniczego żądania ODDANIA zorganizowanej grupie przestępczej NASZEJ własności ku czemu naturalnie prawnych, moralnych i cywilizowanych podstaw nie ma żadnych.

Żydzi to według mnie swego rodzaju podstępna wędrowna wspólnota rozbójnicza funkcjonująca na zasadzie pasożyta i będąca nosicielem rasizmu.

Według mnie Żydzi są współautorami zniszczenia Europy a w szczególności Słowian.

Demoniczność Żydów jest dla mnie oczywistością co nie oznacza, że wcielonego zła nie upatruję też w innych ludziach bo ZŁO NIE MA NARODOWOŚCI.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Na dobrą sprawę to kahały żydowskie które masowo pozyczały od Polaków pieniądze nigdy ich nie oddały. Z odsetkami to ponad 20 bln zł.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Na dobrą sprawę to kahały żydowskie które w 18wieku masowo pozyczały od Polaków pieniądze nigdy ich nie oddały. Z odsetkami to ponad 20 bln zł.