Żydowscy widzowie czuli się „zagrożeni” podczas występu komika

Opublikowano: 14.02.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2638

Londyński teatr przeprasza za występ komika Paula Curriego. Żydowscy widzowie mieli czuć się podczas show „zagrożeni”.

Zdarzenie miało miejsce w Soho Theatre w Londynie. Na scenie występował komik Paul Currie, na show oglądało ok. 200 osób.

Według świadków komik na 5 minut przed końcem występu miał przynieść na scenę dwie flagi, palestyńską i ukraińską, i wymachiwać nimi. „Zaczął nimi wymachiwać, a niektórzy widzowie wstali – zachęcał do owacji na stojąco” – powiedział jeden z widzów, który chciał pozostać anonimowy.

Jedna osoba na widowni zbojkotowała oklaski, co zwróciło uwagę komika. Currie zapytał widza, czy nie podobał mu się występ. Ten odpowiedział, że show mu się podobało, dopóki występujący nie zaczął machać palestyńską flagą. W reakcji komik miał kazać mężczyźnie wyjść, a publiczność zaczęła krzyczeć „wynocha” i „wolna Palestyna”.

Mężczyzna opuścił salę wraz z towarzyszącymi mu osobami. Później okazało się, że byli to Żydzi. „Czuliśmy się zagrożeni i zepchnięci na margines – nie wiedzieliśmy, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem” – twierdzą osoby, które wyszły. „Wyrzuceni” widzowie twierdzą, że bali się, iż komik ich uderzy, bo wychodząc musieli przejść blisko niego. Żydowscy widzowie uważają także, że po występie, gdy oni stali na zewnątrz, wychodzący rzucali im krzywe spojrzenia.

Teatr przeprosił za występ i poinformował, że bada sprawę. W wyjaśnianie sytuacji zaangażowała się także organizacja Kampania Przeciwko Antysemityzmowi.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. akami 14.02.2024 19:46

    Wrócili do domu, zamkneli się w szafie w obawie przed pogromem krzywych spojrzeń. Oto współczesny holokaust szydów. Tymczasem szydostwo z usmiechem i z wyraźna przyjemnościa, przy oklaskach szydowskich i chazarskich mediów morduje Palestyńczyków. Kto temu zaprzecza, kto pochyla się z troska nad losem palestyńskiego holokaustu jaki zafundowali im szydzi, ten wróg i antysemita. Jak widać szydzy szybko sie uczą. I nauczyli sie od nazistów bardzo wiele, i teraz robią to samo co niemieccy naziści podczas II wś.

  2. rozrabiaka 14.02.2024 21:19

    Acha, to Palestyna i ukr są w tym samym położeniu?
    To jak z Izraela płyną głosy, że Palestyńczycy to np zwierzęta, a na Ukrainie, że Rosjanie to ogry, czy podludzie. To rozumiem, tak to logiczne, ale cóż się dziwić skoro to następny komik?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.