ZUS optuje za ściągnięciem dwóch milionów imigrantów

Opublikowano: 11.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4019

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w swoim najnowszym raporcie „Cudzoziemcy w polskim systemie ubezpieczeń społecznych” propaguje masową imigrację. Analitycy instytucji twierdzą, że w najbliższych latach do naszego kraju powinny przyjechać prawie trzy miliony cudzoziemców, chociaż już w tej chwili składki odprowadza milion obcokrajowców. Co ciekawe, to oni pobierają proporcjonalnie najwięcej rent rodzinnych.

Portal Money.pl, cytując autorów wspomnianego opracowania, zwraca uwagę na problemy demograficzne Polski. W naszym kraju rodzi się coraz mniej dzieci, a to oczywiście prowadzi do starzenia się społeczeństwa. Obecnie na jednego emeryta przypada czterech pracujących, ale za 20 lat ma być ich już tylko dwóch.

Według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rzekomo konieczne ma być masowe ściąganie imigrantów do naszego kraju. ZUS twierdzi, że w latach 2023-2032 w Polsce powinno osiedlić się blisko 2,75 mln obcokrajowców. W ten sposób utrzymany na obecnym poziomie miałby być „współczynnik obciążenia demograficznego”, a imigranci stanowiliby 13 proc. osób w wieku produkcyjnym.

Już w tej chwili składki ubezpieczeniowe ma odprowadzać blisko milion cudzoziemców. To wyraźny skok w porównaniu do początków rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. W 2015 roku było ich bowiem „jedynie” 200 tys.

Money.pl przypomina jednak, że jednocześnie obcokrajowcy pobierają coraz więcej świadczeń z polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Na przykład pobierają oni proporcjonalnie więcej świadczeń rodzinnych. W 2015 roku było to 3,4 tys. osób, natomiast trzy lata temu już blisko trzy razy więcej. Według ZUS dynamicznie będzie rosnąć także liczba cudzoziemców pobierających polskie emerytury.

Na podstawie: Money.pl, ObserwatorGospodarczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.