Zrobimy co w naszej mocy, by powstrzymać okrucieństwo

Opublikowano: 02.04.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 442

Od początku marca 2017 roku, praktykujący Falun Dafa przychodzili w poniedziałki i piątki na Stureplan w Sztokholmie, by przedstawiać mieszkańcom praktykę Falun Dafa oraz podnosić świadomość na temat stale trwających represji w Chinach. Mieszkańcy Sztokholmu okazali wiele poparcia dla Dafa i wysiłków w celu zakończenia prześladowań.

Będący domem dla banków i innych instytucji finansowych, Stureplan jest również znany w całej Szwecji jako posiadający centra handlowe i punkty gastronomiczne z najwyższej półki. W piątek 17 marca, wielu przechodniów na placu zatrzymało się przed stanowiskiem praktykujących. Pod wrażeniem delikatnych ćwiczeń i spokojnej muzyki, chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

„To jest piękne”, powiedziała jedna z kobiet, która zatrzymała się ze swoją przyjaciółką. Powiedziała, że wcześniej uczyła się ćwiczeń Falun Dafa, ale w końcu przerwała ze względu na napięty grafik w pracy. „Widząc was, praktykujących robiących tu ćwiczenia, przypominam sobie jak dobre to jest. Myślę, że zacznę od nowa”, powiedziała.

Kiedy praktykujący mówił o tym, jak ludzie w Chinach są prześladowani za uprawianie praktyki, kobieta powiedziała, że to straszne. „Partia komunistyczna nie lubi tych trzech słów”, stwierdziła, wskazując na baner z napisami „Prawda, Życzliwość, Tolerancja”. To dlatego, że reżim jest nikczemny. To jest pewne”. Ona i jej przyjaciółka podpisały petycję wzywającą do zakończenia prześladowań w Chinach.

Czterech studentów z pobliskiej szkoły średniej powiedziało praktykującym, że pracują nad projektem społecznym poświęconym prawom człowieka. Rozmawiali z praktykującymi o sytuacji w Chinach i byli zaskoczeni słysząc jak w ciągu ostatnich 18 lat, poważne represje tam trwają. Ponieważ praktykujący wyjaśnili im, że Chinach praktykujących zabija się na organy, młodzi bardzo spoważnieli i zanotowali informacje.

„Mimo, że jesteśmy młodzi, zrobimy co w naszej mocy, by powstrzymać okrucieństwo”, powiedział jeden z nich. Wraz z pozostałymi trzema uczniami podpisali petycję, która zostanie przekazana agencjom rządowym i organizacjom praw człowieka. Powiedzieli, że będą dzielić się tymi informacjami na blogach oraz innych platformach społecznościowych.

Dnia 24 marca, rezydentka Szwecji – Maria, została przyciągnięta przez grupowe ćwiczenia praktykujących. „Muzyka i medytacja wyglądała tak ładnie, że nie chciałam odejść”, powiedziała do praktykującego. Po usłyszeniu, że w Chinach Falun Dafa jest ciężko prześladowane, była w szoku: „Proszę powiedz mi więcej – co się stało?”

W trakcie ich rozmowy, Maria powiedziała, że jest jej bardzo przykro z powodu praktykujących, którzy cierpieli za swoją wiarę. Podpisała petycję przeciwko prześladowaniom i postanowiła nauczyć się praktyki w lokalnym punkcie ćwiczeń. „Falun Dafa wygląda mi dobrze, więc spróbuję tego”, powiedziała.

Tim, Szwed o chińskich korzeniach, pracuje w kierownictwie wyższego szczebla w firmie finansowej w Sztokholmie. Już wcześniej rozmawiał z praktykującymi i wiedział o Falun Dafa. Był zadowolony, że zobaczył ich ponownie.

„Proszę kontynuujcie to, co robicie”, zachęcał praktykujących. „Niektórzy ludzie mogą po prostu wziąć materiały [informacyjne] i odejść, ale będą o tym myśleć i mówić o tym później. Na pewno zwrócą na to uwagę [represje w Chinach]”.

Źródło oryginalne: Minghui.org
Źródła polskie: pl.ClearHarmony.net, WOlneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.