Zrobili nam z Polski dom wariatów

Opublikowano: 08.07.2013 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 392

Każdego dnia Polacy doświadczają we własnej Ojczyźnie i na własnej skórze coraz większej skali idiotyzmów, urzędowych absurdów, chamstwa, pogardy, arogancji władzy, marnotrawstwa publicznych pieniędzy i fiskalnego ździerstwa.

Widzimy coraz większy upadek podstawowych funkcji państwa polskiego, tradycyjnych wartości, nierówności prawa, kolesiostwa, korupcji i coraz głupszych wypowiedzi przedstawicieli rządzącej elity. Zamiast promować patriotyzm gospodarczy, tradycyjną polską zaradność i przedsiębiorczość, polski rząd i prorządowe media mętnego nurtu promują chamstwo, głupotę, kolesiostwo, ordynarne kręcenie lodów, pogardę dla życia, religii katolickiej czy zwykłej ludzkiej uczciwości, jak i odrazę do coraz bardziej rozszerzającej się biedy. Obywatele coraz powszechniej i bardziej bezceremonialnie traktowani są przez polityków i urzędników jak przysłowiowe stado baranów czy niepełnosprawnych umysłowo. Pomału staje się to obecnie zasadą rządzenia.

Władza w rękach karłów moralnych, ludzi nieuczciwych, błaznów i nieudaczników, może jak widać okazać się bardzo groźna dla zarówno dla państwa jak i jego obywateli.

Oto czołowa posłanka PO medialna gwiazda obecnej elity rządzącej M.Kidawa-Błońska bez większej krępacji twierdzi, że grzebiący dziś po śmietnikach rodacy, to tylko pewien dobrowolny styl życia parafrazując “grzebią bo widać lubią”. Może to być nowy naukowy wkład i koronny argument rządu na rzecz wyjaśnienia, dlaczego już 2,5 mln Polaków żyje dziś w skrajnej biedzie, a nawet nędzy.

Niektórzy jeszcze pamiętają wypowiedź innej rządowej celebrytki – Minister Sportu J.Muchy, która była zdania, że starszym osobom nie warto robić operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego, bo oni się raczej nie zrehabilitują. Zgrabne, ładne i jakie ludzkie.

Ekspertem rządu d/s edukacji polskich maluchów stała się ostatnio telewizyjna celebrytka TVN-u Super Niania – czy raczej super kompromitacja.

Min. Ochrony Środowiska M. Korolec, który codziennie prawie zachwala ustawę śmieciową – super bubel – wzywa coraz bardziej wściekłych obywateli do segregowania odpadów, sam zaś według Super Expressu wyrzuca wszystko jak leci do jednego kosza, i jeszcze łże w żywe oczy. Ot, takie europejskie, cywilizacyjne standardy, inne dla ludu i inne dla wybranych.

Rzecznik rządu P.Graś twierdzi, że choć jednak nowelizacja budżetu będzie, to nie dotknie ona, ani obywateli, ani inwestycji. Czyli, że niby dotknie kogo? – ptactwo i zwierzynę łowną, a może niemieckich przedsiębiorców i wielkie zagraniczne banki. Dla obecnej władzy to normalne, że mamy aż 91 vice-ministrów w polskim rządzie i o zgrozo, aż 9 vice-ministrów w Ministerstwie Finansów u naszego “Sztukmistrza z Londynu”.

Absolutny potop urzędniczy wciąż przybiera na sile. Mamy absolutny sukces w Europie w UE w tej właśnie dyscyplinie – pewne II-miejsce. Daleko w tyle zostawiliśmy nawet Włochów i inne wielkie państwa. W ramach projektu “Przyjazne Państwo” MF chce umożliwić, by urzędnicy skarbowi mogli wchodzić do domów i garaży w ramach tzw. oględzin za zgodą podatnika, a jeśli obywatel – podatnik się nie zgodzi to zostanie ukarany karą. Skoro były V-ce Min. Finansów, główny ekspert MF L.Kotecki, który jeszcze kilka miesięcy temu zapewniał nas obywateli, że polski budżet jest stabilny, rzetelny, dobrze skonstruowany, dziś twierdzi, że dochody budżetu będą o kilkanaście miliardów złotych niższe niż te zaplanowane w budżecie na 2013r., to można być pewnym, że zabraknie ok. 30-40 mld zł.

Okazuje się, że najlepszym “polskim” przedsiębiorcą jest Holender, torciki Wedla muszą robić Japończycy, kiełbasę Krakowską Amerykanie lub Chińczycy. Premier Polski jest socjaldemokratą, Ślązakiem zarazem i ukochał piłkarski Klub Górnik Zabrze już za młodu. Już nawet Kaszubi mają dość swego ziomala, bo wbrew niemu chcą bronić tradycyjnej polskiej rodziny. Otwarte po półrocznej przerwie lotnisko w Modlinie zamiast przyjmować samoloty, na razie odwiedzają gapie i ptaki przelotne. Samorząd w Gdyni z wielką pompą i piarowskim zadęciem rozpoczął budowę lotniska w Gdyni – Kosakowie, a KE twierdzi, że jest ono niepotrzebne, bo wystarczy lotnisko w Gdańsku.

Min. Zdrowia B. Arłukowicz roztkliwia się i rozpływa nad ciężką dolą 15 tys. osób, które zapragnęły sfinansowania im in-vitro, a nie płaci szpitalom za tzw. nadwykonania i obcina świadczenie nawet na tzw. zabiegi planowe – 109 szpitali właśnie złożyło skargę do premiera w tej sprawie. Min. Infrastruktury twierdzi, że system radarów i wyższych mandatów świetnie zdaje egzamin, zaś Prokuratura Generalna twierdzi, że taryfikator mandatów jest niezgodny z prawem i łamie polską Konstytucję. Polska importuje coraz więcej węgla, a Kompania Węglowa eksportuje węgiel po cenie niższej niż koszty wydobycia. Polskie służby specjalne i policja w ramach błyskotliwej akcji schwytania autorów alarmów bombowych, zamiast “bombera” zatrzymały kucharza z Chorzowa i kursanta prawa, obie niewinne osoby trzeba było oczywiście zwolnić. Dzięki polskiemu rządowi mamy już wydłużony do 67 lat wiek emerytalny, choć pracy bardzo brakuje dla młodych, ale i tych po 50-ce. Mamy już elastyczny czas pracy, pewnie wkrótce będziemy mieć elastyczne renty i emerytury, czyli w roku nieparzystym dostają emerytury i renty, ci urodzeni w latach nieparzystych i odwrotnie. Być może czekają nas też elastyczne wypłaty wynagrodzeń pod hasłem raz, dwa, trzy dzisiaj wypłatę dostajesz Ty itd. i jest wesoło.

Zgodnie z pomysłami MP i PS oraz MF składka zdrowotna ma przysługiwać tylko tym bezrobotnym z prawem do zasiłku, a ponieważ Polska jest takim wyróżniającym się oczywiście in minus krajem, gdzie 85 proc. bezrobotnych nie ma prawa do zasiłków, to znachorzy, wróżki i grabarze już mogą zacierać ręce.

Wariatkowo rozkwita jak widać nad Wisłą z wyjątkową siłą i rozmachem, a pensjonariusze ciągle jeszcze są spokojni i uśmiechnięci. Jak długo jeszcze?

Autor: Janusz Szewczak – główny ekonomista SKOK
Źródło: Stefczyk.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
cacor
Użytkownik
cacor

Odpowiedź dla autora:

W Polsce nie jest jeszcze tak źle. Przecież gdyby było choć w połowie tak źle jak piszesz, to Polacy już dawno by wyszli na ulice…… ;)

janpol
Użytkownik

“Widzimy coraz większy upadek podstawowych funkcji państwa polskiego, tradycyjnych wartości, nierówności prawa, kolesiostwa, korupcji i coraz głupszych wypowiedzi przedstawicieli rządzącej elity. Zamiast promować patriotyzm gospodarczy, tradycyjną polską zaradność i przedsiębiorczość, polski rząd i prorządowe media mętnego nurtu promują chamstwo, głupotę, kolesiostwo, ordynarne kręcenie lodów, pogardę dla życia, religii katolickiej czy zwykłej ludzkiej uczciwości, jak i odrazę do coraz bardziej rozszerzającej się biedy” – ale odkrycie! Są tacy co widzą to od 20 lat i chcą z tym skończyć, ale muszą wojować z tymi co nawołują do bojkotu wyborów, do protestów ulicznych czy głosowania na kolejne ugrupowania typu “nieomylny wodzuś” i reszta kolesi z PiSem zresztą włącznie. A wystarczyłoby pomyśleć, lub posłuchać mądrzejszych.

Aida
Użytkownik

Aż się prosi, żeby to wydrukować i rozkleić gdzie się da. Takie małe streszczenie sytuacji w Polsce i warunków w jakich przyszło nam żyć.

fm
Użytkownik

@cacor – Ty tego nie widzisz, bo jeszcze Cię personalnie czy rodzinnie nie dotknęło.
Ja mam sprawę w sądzie 20 lat.. i w czwartek kolejna rozprawa i wszystko sfałszowane, spreparowane.. rzygać się chce.. nie podpisze jeden, podpisze drugi..

Poczytaj tutaj: http://aferyprawa.eu/
http://www.kekusz.pl
http://www.aferyibezprawie.org/

A to poniżej, to majstersztyk korporacyjno – rządcowy i… patenty.. i wiele innych wątków..
http://nonx.pl/do-wszystkich-polakow-prezydenta-komorowskiego-premiera-donalda-tuska-bylych-ministrow-rolnictwa-oraz-politykow-ktorzy-glosowali-na-tak-podczas-wdrazania-wszelakich-ustaw-zwiazanych-z-gmo/

Ogólnie w Polsce to jest jeden wielki układ.. a świadomość o nim dopiero ludzi dotyka..

Aida
Użytkownik

fm
Post cacor’a to raczej ironiczny był. Jeśli nie to, proszę o komentarz.

fm
Użytkownik

Może i tak.. oczko jest.. ale jak to w necie.. :) odbiór bywa różny..

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

@emigrant
Nie przesadzaj, ilekroć przeglądam strony nacjonalistyczne, patriotyczne. Wszędzie wyrażają się poprawnie o kościele i religii. I pewnie nie dlatego że są moherami, ale dlatego że Polska jest i była chrześcijańska( no przynajmniej do Mieszka:) ), a patriota jest związany z krajem i jego religią.
Ale masz też rację, że ludzie wolą kłócić się o religię, niż wstać z kolan i walczyć o swoje.
A ilość komentarzy, cóż młoda godzina, jeszcze się ludzie zejdą:P
====================================
Ten artykuł powinien być rozlepiany na wszystkich murach, w całej Polsce. Nie obudziłby wszystkich, ale spora część zrozumiałaby że są inni myślący tak jak oni, i że nadszedł czas coś z tym zrobić.

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Nie ma się co żołądkować , pieniędzy w rządzie nie będzie na wypłaty w pażdzierniku i urzędnicy wyjdą na ulicę .Tak , urzędnicy , bo cała reszta sprawnych młodych i myślących już wyjechała , nie każmy emerytom i starszym osobom protestować bo lata nie te i spać się chce wcześniej .

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

@ emigrant
Pomińmy religię, bo nie o nią chodzi :)
Ale to fakt, rozmowa z ludźmi o polityce, czy sytuacji w kraju jest prosta i łatwa.
A -znowu podnoszą podatki
B -to sku####
A -trzeba z tym coś zrobić
B -a co, jak oni wszyscy tacy sami
A -wyjść na ulicę i wywalić tych politykierów
B – widziałeś nową reklamę w tv

To chyba dobitnie świadczy jak ogłupili ludzi tą telewizją. Jeśli czegoś niema w tv, to nie istnieje. Ciężko ludziom zrozumieć że są manipulowani, dopóki pozwalają im pracować i wydawać te marne kilka groszy z wypłaty. A najlepsze w tym, że przekonali ich iż są wolni i sami tego chcą.

Czasami myślę że jedynie wojna i wybicie większości ludzi, wpłynie na poprawę myślenia. Bo jak długo będą gapić w tv, nie zaczną myśleć.

Zostaje nam rozmawiać z nimi i próbować obudzić, bo przecież ich nie wytniemy :)

pecefau
Użytkownik
pecefau

WIĘC wyjdźmy i rozklejajmy ten komunikat! może to ktoś jeszcze lepiej streścić tak, żeby w miarę czytelnie na kartce A4 wyglądało ?

Aida
Użytkownik

emigrant 08.07.2013 21:26

Ja bym nie mieszała tych dwóch rożnych rzeczy religii i sytuacji politycznej. Przykro się robi, kiedy w sytuacji, kiedy podnoszą nam podatki, kiedy przepychają gówniane ustawy ludzie nie reagują. Moim zdaniem to efekt właśnie wypranych mózgów, telewizji, pr politycznego, po części także strachu, słyszałam, że ludzie boja się głośno krytykować władzę, bo służby są wszędzie, a ludzie maja rodziny i boją się. Mam tez wrażenie, że się rozleniwiliśmy, to jakiś serialik na 1, 2, tańce na lodzie, na linie i ludziom się nie chce już nic więcej.
Nie rozumiesz jak można pracować za 5 zł? Ja wiem, że to marne pieniądze, ale w momencie jak ma się rodzinę, każdy pieniądz się liczy. Dopóki nie wyjdzie większość na ulicę w proteście przeciwko takiej głodowej kwocie, to Ci pojedynczy ludzie nadal będą pracować za takie pieniądze, bo oni się postawią, stracą pracą a na ich miejsce przyjdzie 10.
Jedyna recepta to trzeba rozwalić ten rząd, który nas okrada.