Zorzę we Włoszech wywołał HAARP a nie burza słoneczna

Opublikowano: 08.11.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4210

Nad Włochami pojawiła się niespodziewanie wspaniała niespodzianka: zorza polarna, niezwykle rzadkie zjawisko na tych szerokościach geograficznych, rozświetliła włoskie niebo. W dniu 5 listopada między godziną 18:00 a 19:00 niebo zmieniło się w paletę kolorów, malując Alpy i wiele północnych wyżyn na czerwono i fioletowo, a ślady sięgały aż do Apulii.

Poprzednia zorza polarna pojawiła się we Włoszech 25 września, barwiąc niebo Lombardii i Południowego Tyrolu na czerwono, co było bardzo nietypowym wydarzeniem dla tych regionów. Te niebiańskie spektakle są zwykle spowodowane spotkaniem cząstek przenoszonych przez wiatr słoneczny z atmosferą ziemską, tworząc pasma światła o różnych kolorach, w tym czerwonym, zielonym i niebieskim, ale mogą mieć również sztuczne pochodzenie.

Wyjaśnienie oferowane przez media głównego nurtu, zarówno włoskie jak i zagraniczne, jest czystą dezinformacją. Twierdzi się, że zorza polarna została spowodowana przez intensywną burzę słoneczną kategorii G3 (maksymalnie G5), tak potężną, że zorza świeciła nawet w ciągu dnia, co rzadko się zdarza. „Rai News” pisze: „Przyczyną niezwykle rzadkiego zjawiska jest intensywna burza słoneczna, która dotarła do Ziemi”. La Repubblica pisze: „Zorza polarna widziana również we Włoszech. Coraz częstsze burze: Zbliżamy się do maksimum aktywności słonecznej”. Również ANSA twierdzi, że zorza polarna jest wynikiem silnej burzy geomagnetycznej.

Prawda jest daleka od tych powierzchownych wyjaśnień. W rzeczywistości zjawisko to ma znacznie bardziej złożoną i pod pewnymi względami podstępną przyczynę, a dotyczy innej (byłej) teorii spiskowej, która została już uznana za fakt i która do tej pory pozostawała na marginesie narracji mediów głównego nurtu: HAARP. Zostało to ujawnione na oficjalnej stronie projektu.

Na wschodzie Alaski, na początku lat 1990., dzięki wspólnym wysiłkom Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Uniwersytetu Alaski w Fairbanks (UAF) i D.A.R.P.A. (Defense Advanced Research Projects Agency), zbudowano instalację HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) – centrum badań jonosfery zarządzane później przez UAF.

Program Badań Auroralnych Wysokiej Częstotliwości (HAARP) przeprowadził w dniach od 4 do 7 listopada, w czasie, gdy zorza polarna rozświetliła włoskie niebo, kampanię badawczą. Głównym jej celem było zbadanie sztucznej poświaty powietrznej i fal radiowych o ekstremalnie niskiej częstotliwości (VLF/ELF), próbując lepiej zrozumieć mechanizmy w jonosferze, które wytwarzają emisje optyczne, a także sprawdzić, czy niektóre rodzaje fal w jonosferze mogą wzmacniać fale VLF/ELF. Starano się również ustalić, czy satelity mogą wykorzystywać fale plazmowe w jonosferze do wykrywania i unikania kolizji.

Na podstawie: HAARP.gi.alaska.edu
Źródło zagraniczne: NewsAcademy.it
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.