Zmiana licznika unikalnych odsłon artykułów

Opublikowano: 28.09.2020 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5538

Kiedyś na naszym portalu używano licznika wejść nr 1. Później został wyłączony, bo statystyka odwiedzin strony też go generowała jako licznik nr 2 (im mniej wtyczek tym mniejsze zużycie serwera).

Niestety, licznik nr 2 do dziś rana używany od dwóch lat zaniżał niektórym wpisom wejścia, było np. 300 wejść a nagle pokazywało się 7, dlatego go wyłączyłem, a zarazem przywróciłem stary licznik nr 1.

I teraz mamy sytuację, że najstarsze wpisy mają dużo wejść (bo dane nie były kasowane z bazy danych), nowe wpisy zlicza nowy licznik, ale wpisy zliczane pośrodku przez licznik nr 2 będą mieć najmniej wejść (licznik nr 1 ich nie zliczał).

Nie należy się tym przejmować. Żadnego włamania hakerskiego nie było. Decyzja o zmianie licznika zapadła, bo licznik nr 2 wariował i autorzy zawracali mi na to uwagę pytając, czy im nie odejmuję wejść (nie, nie odejmuję – to problem techniczny skryptu statystyki).

Kiedyś porównywałem dane obu liczników, licznik nr 1 miał niższe wskazania niż licznik nr 2, ale różnica była niezbyt wielka.

Stary licznik nr 1 pokazuje wyświetlenia kolorem niebieskim, a wyłączony licznik nr 2 był czarny. Za zamieszanie przepraszam. Mam nadzieję, że teraz sytuacja się unormuje.

Maurycy Hawranek
Administrator WM

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o