Ziobro zapowiada przedłużenie stanu wyjątkowego

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1121

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wypowiedział się za przedłużeniem stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. „Nie możemy zgodzić się, by granice były otwarte, bo to będzie oznaczać dramat dla Polaków” – powiedział.

W Polsce od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy w przygranicznym pasie z Białorusią wprowadzony na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Obejmuje 183 miejscowości w województwach podlaskim i lubelskim.

„Oczywiście, że tak, bo tego wymaga rozsądek” – odparł Ziobro na antenie RMF FM dopytywany, czy stan wyjątkowy na polsko-białoruskiej granicy powinien być przedłużony. Jego zdaniem przedłużenie stanu wyjątkowego powinno trwać do tego momentu, „kiedy będziemy mogli w sposób skuteczny obronić się przed agresją rosyjsko-białoruską”. „Nie możemy zgodzić się, by granice były otwarte, bo to będzie oznaczać dramat dla Polaków” – dodał.

„To jest planowane, zorganizowane działanie kryminalne, przestępcze ze strony aparatu państwa białoruskiego, służb specjalnych, za pewnym przyzwoleniem Putina i my musimy się bronić” – powiedział Ziobro o sytuacji z nielegalnymi migrantami.

Stwierdził także, że dopuściłby przyjmowanie migrantów zza wschodniej granicy tylko w przypadku, gdyby od tej granicy zrobić zamkniętą autostradę prosto do Berlina, gdzie migranci chcą się dostać.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o