Zełenski przekonuje Zachód, że Ukraina nie przegrywa

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1493

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce przekonać społeczność międzynarodową i zachodnich polityków, że Rosja nie pokonuje Ukrainy i nie traci terytorium – uważają analitycy brytyjskiego dziennika „The Times”.

Eksperci przypomnieli, że w ostatnich tygodniach ukraińskie władze obiecały Zachodowi rozpoczęcie ofensywy na południu kraju, a nawet mówiły o pewnych sukcesach, twierdząc, że wkrótce zajmą Chersoń. Jednak, jak pokazały wydarzenia, spowodowało to wyłącznie ofiary i utratę kilkudziesięciu sztuk deficytowego sprzętu wojskowego.

„Ukraina od tygodni trąbi o kontrofensywie. Decyzja ta podyktowana jest bardziej względami politycznymi, co przyznał we wczorajszym wystąpieniu sam prezydent Zełenski. Ostrzegł, że Rosja próbuje wywołać poczucie światowego zmęczenia konfliktem ukraińskim i szarpie nerwy Europy szantażując ją odcięciem gazu i drogimi dostawami energii. Kijów musi udowodnić swoim międzynarodowym sojusznikom, że jego działania nie są w żadnym wypadku beznadziejne” — zaznaczyli brytyjscy analitycy.

Dziennik zauważa, że dla Zełęnskiego kończy się czas, gdyż jesień nieuchronnie przynosi nowe niebezpieczeństwa: Rosja może wkrótce przeprowadzić referenda w sprawie aneksji nowych terytoriów, a padające deszcze zamienią ziemię w błotniste bagna. W związku z tym eksperci „The Times” dochodzą do wniosku, że im dłużej południowe wybrzeże Ukrainy jest w rękach rosyjskich, tym mocniejsza staje się tam pozycja Rosji. To znacznie pogarsza sytuację zmagającej się z problemami gospodarki Ukrainy, której bez wsparcia Zachodu grozi upadek. „Jest to poważne zagrożenie” — podsumowuje gazeta.

Źródło zasysania wideo: YouTube.com
Źródło artykułu: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. MasaKalambura 04.09.2022 01:30

  Zadbał o to zachód.

  Zatem wie.

  I czeka na następny ruch planszy Azji.
  Wschodu.

  Czy jednoczymy kolejny raz wysiłek w kierunku interesu Planety Ziemia,
  czy może po raz kolejny wkroczymy w parykularyzm?

  Czy może Azja ma jakiś bardziej niż Engels rozwinięty system pozacybernetyczny?

  Do zaoferowania…

  Ciekawe jakie byłby trzy planetarne zdania geograficznych Stron Ziemi o i w zapatrywanie się w cudze wojny? Jakie są ideały o które walczymy dzisiaj w tej wojnie o przywrócenie Morzu Czarnemu Wolności. W 7 zdaniach, tyle, ile jest kontynentów?

  Europejski to chyba przywrócenie wolności Bałtykowi, Czarnemu i Śródziemiu.

  Morzom … Ludom … .

 2. Baltazar Bombka 04.09.2022 10:17

  Jak tylko zacznie się zima to Europa poda Putinowi aktorzynę na tacy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.