Zamrożenie wojny jest niemożliwe

Opublikowano: 22.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1524

Minister obrony Ukrainy stwierdził, że zamrożenie konfliktu zbrojnego z Rosją nie jest możliwe, ale mogą się zdarzać okresy niższej intensywności walk.

Zdaniem Oleksija Reznikowa, nie może być mowy o powrocie do sytuacji z lat 2015-2022, gdy Rosja okupowała Donbas, a konflikt był zamrożony. „Możliwy jest wariant zniżenia aktywności, zależnie od tego jaka będzie pora roku. I znowu – współczesna wojna to wojna zapasów. Te, co oczywiste, wyczerpują się u obu stron. I odpowiednio, każda ze stron potrzebuje czasu na ich odbudowę” – powiedział szef resortu obrony Ukrainy w wywiadzie dla „Głosu Ameryki”. „To wojna o przeżycie. I będzie bronić się, aby przeżyć” – powiedział Reznikow.

Według słów Reznikowa, jak dotąd, według różnych ocen, Rosja straciła co najmniej jedną trzecią potencjału, jaki zaangażowała w wojnę z Ukrainą pod koniec lutego 2022 roku. Dotyczy to zwłaszcza najbardziej elitarnych jednostek SZ FR: wojsk powietrznodesantowych, piechoty morskiej, specnazu, personelu lotniczego, a także personelu oficerskiego i podoficerskiego, przygotowanie i wyszkolenie którego trwało co najmniej 15 lat.

W ciągu ostatnich 48 godzin siły ukraińskie po raz kolejny zaatakowały rosyjskie obiekty wojskowe na Półwyspie Krymskim, w tym skład amunicji w Dzankowoj oraz siedzibę dowództwa rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Strona ukraińska obawia się intensyfikacji rosyjskich ostrzałów swojego terytorium w dniach 23 i 24 sierpnia, jako że 24 sierpnia przypada rocznica ogłoszenia niezależności Ukrainy.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 22.08.2022 17:22

    Nadchodzaca zima wiele wyjasni, bez Zachodu Ukraina nie istnieje a tam sytuacja moze sie szybko zmienic na niekorzysc Ukrainy np. przez kryzys energetyczny. Kogo bedzie obchodzic sprawa Donbasu kiedy w domu zimno, wysoka inflacja, bezrobocie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.