Zamieszki w Meksyku. Syn El Chapo zatrzymany

Opublikowano: 07.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2359

Meksykańskie siły bezpieczeństwa schwytały w czwartek Ovidio Guzmana, syna słynnego barona narkotykowego, Joaquina Guzmana „El Chapo”. Po tym aresztowaniu w stanie Sinaloa, na zachodzie kraju, wybuchły zamieszki, w których zginęło trzech policjantów.

Według relacji meksykańskich mediów doszło do zatrzymania syna popularnego barona narkotykowego El Chapo, Ovidio Guzmana. Jest on powszechnie uznawany za jednego z liderów kartelu Sinaloa oraz za jednego z największych handlarzy fentanylem. Ten niebezpieczny narkotyk, co roku doprowadza w Stanach Zjednoczonych do śmierci kilkudziesięciu tysięcy ludzi. USA wyznaczyły nagrodę w wysokości 5 mln dolarów za pomoc w jego ujęciu.

Lokalne media wskazują, że do starć gangów narkotykowych z siłami bezpieczeństwa dochodzi na kilka dni przed pierwszą wizytą prezydenta USA Joe Bidena w Meksyku.

Kilka godzin po porannym zatrzymaniu syna słynnego przemytnika w mieście Culiacan, stolicy Sinaloa, w kilku miejscach tego stanu doszło do zamieszek, blokad dróg oraz przypadków strzelania do funkcjonariuszy policji, a także do samolotów w rejonie lotniska.

Niestety w starciach z dobrze uzbrojonymi przestępcami zginęło trzech policjantów, a kilkanaście osób zostało rannych, z powodu wymiany ognia między policją, a członkami kartelu narkotykowego. Z powodu wzrostu przemocy w Sinaloa władze stanowe wezwały miejscową ludność do pozostania w domach.

Już w 2019 r. syn El Chapo został zatrzymany, jednakże ówczesny prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador zdecydował się uwolnić przestępcę.

Natomiast głowa rodziny Joaquin „El Chapo” Guzman, został namierzony i schwytany przez policję w 2015 r. na terenie Meksyku. Następnie uciekł on z aresztu. Jednakże barona kartelu narkotykowego udało się ponownie schwytać w 2016 r., a ten został przekazany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości. W lipcu 2019 r. został skazany na karę dożywotniego więzienia, a także przepadek mienia przestępcy.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: TVP.info, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.