Zamachy 11 września widziane z kosmosu

Opublikowano: 11.09.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 314

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała w piątek zdjęcia i nagranie wideo z zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku z 2001 r. autorstwa jedynego amerykańskiego astronauty, którego nie było wówczas na Ziemi, Franka Culbertsona.

Rankiem 11 września 2001 r. Culberston znajdował się wraz z rosyjskimi kosmonautami na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w odległości 250 km od Ziemi, kiedy – jak wspomina – zobaczył chmurę dymu nad Manhattanem. Gdy dowiedział się od przełożonych, że coś się dzieje, zaczął fotografować Manhattan, nad którym stacja właśnie przelatywała.

– Kiedy to zobaczyłem przez okno, nagraliśmy na wideo runięcie drugiej wieży. Nie wiedziałem dokładnie, co się dzieje, ale zdawałem sobie sprawę, że coś bardzo poważnego, bo Manhattan zasłaniała wielka chmura dymu – powiedział Culbertson, którego zacytowano w komunikacie NASA.

Powyżej można obejrzeć nagrany przez niego film, inne materiały dotyczące zamachów dostępne są na stronie NASA Remembers September 11th.

Opracowanie: aws
Na podstawie: PAP, NASA
Źródło: Dziennik Internautów

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o