Zakaz jazdy samochodem powyżej 30 km/h w Bolonii

Opublikowano: 07.02.2024 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1919

Władze Bolonii wprowadziły zakaz jazdy z prędkością ponad 30 km/h, aby zmniejszyć liczbę wypadków, a także zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i hałas w mieście.

Bolonia jest pierwszym dużym miastem we Włoszech, które wprowadziło takie ograniczenie. Ograniczenie prędkości oraz wprowadzony przez burmistrza miasta, p. Mateusz Lepore, zakaz poruszania się samochodów w rejonie lokalnej „krzywej wieży” nazywanej Garisenda, wywołały niezadowolenie mieszkańców miasta.

Kierowcy planują protest przed miejskim ratuszem. Taksówkarze z Bolonii ostrzegają, że podniosą stawki za przejazdy w związku z tym, że zmusza się ich do wolniejszej jazdy.

Część kierowców twierdzi, że teraz będą musieli cały czas patrzeć na prędkościomierz, zamiast na drogę, co sprawi, że liczba wypadków wzrośnie. Mieszkańcy skarżą się, że obecnie spóźniają się wszędzie – zarówno do pracy, wioząc dzieci do szkoły.

Kierowcy miejskich autobusów obawiają się, że nowe ograniczenie sprawi, iż nie będą w stanie realizować połączeń zgodnie z rozkładem jazdy. Administracja p. Lepore twierdzi, że wzorowała się na przepisach obowiązujących np. w Brukseli, Paryżu czy Grazu w Austrii.

Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Katarzyna TG 07.02.2024 17:28

    Czesi mają instytucję defenestracji; bardzo polecam mieszkańcom Bolonii – od razu rozwiąże problem uciążliwych władz lokalnych.

  2. emigrant001 07.02.2024 19:12

    Obserwując niektóre wydarzenia w Europie wydaje mi się, że ludzie stracili już poczucie rzeczywistości. Można im nazrać do ryja i będą zadowoleni. Masakra. Oby do nas to szaleństwo nie dotarło.

  3. Venom 08.02.2024 11:16

    Jest jeszcze szansa zeby z tej uni wyjsc.bo tak to niebedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.