Żadna kobieta w mojej delegacji nie założy abaji!

Opublikowano: 15.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Ursula von der Leyen po raz pierwszy odwiedzająca Arabię Saudyjską, w której od kobiet wymaga się założenia chusty zakrywającej głowę, nie zgodziła się założyć ani abaji ani chusty.

Niemiecka minister obrony odwiedziła Królestwo w ramach promocji „Wizji 2030” mającej wprowadzić Arabię Saudyjską na drogę modernizacji. Tak też starał się w ciągu dwóch dni pokazać jej kraj następca tronu i minister obrony książę Mohammed bin Salman al Saud. Spotykała się z młodymi, entuzjastycznie nastawionymi przedsiębiorcami opowiadającymi o aktywizacji kobiet.

Ta „wioska potiomkinowska” na pustyni nie przykryła jednak rzeczywistości, gdyż na lotnisku całej delegacji rozdano abaje dla kobiet oraz długie szaty do podłogi. Minister, pozostawszy w garniturze, stwierdziła tymczasem, że „żadna kobieta w mojej delegacji nie będzie nosiła abaji”. „Wybór ubioru jest zarówno prawem kobiety jak i mężczyzny” – dodała.

Demonstracyjne przeciwstawienie się islamskim normom dotyczącym kobiet miało miejsce w tych samych dniach, kiedy Saudyjka Malak Al Shehri została aresztowana i oczekuje na karę chłosty za pojawienie się w przestrzeni publicznej bez zasłony głowy.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Stern.de
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

O, nie, nie ! Ta zasada działa w obie strony. Kiedyś w Rzymie, mów jak Rzymianie. Pojechałeś człeku do kraju gdzie kobieta ma obowiązek nosić zasłonę, zakładasz zasłonę. Jeżeli jedziesz do kraju, gdzie nie wolno chodzić w ubraniu, paradujesz na waleta. Jeżeli jesteś w miejscu, gdzie podawanie ręki na powitanie jest niemile widziane, nie wyciągasz jej, Jeżeli w parlamencie jakiegoś kraju jest siedzisko bez nóg, to nie oznacza, że masz tam dołożyć swoje. Do ciebie nie należy zmiana prawa i obyczajów danego kraju, lecz do jego mieszkańców.

realista
Użytkownik

nie “podasz”, tylko wyszminkowana blondyneczka w kusej spódniczce poda… .. .