Wynajem lepszy niż kupno?

Opublikowano: 09.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 237

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowym programem wsparcia dla osób, które potrzebują dachu nad głową. Jego idea przewodnia to budowa mieszkań na wynajem, zamiast spłacania przez dekady kredytu za nabycie mieszkania na własność.

Jak wynika z informacji Agencji Radiowej, dopłata do kredytu hipotecznego zostanie zastąpiona przez promowanie najmu mieszkań. Wiceminister odpowiedzialny za budownictwo, Kazimierz Smoliński, argumentuje, że należy zmienić tendencje panujące na rynku nieruchomości. Na razie Polacy masowo zadłużają się, by kupić mieszkania, rynek wynajmu lokali jest za to niewielki i niestabilny. Zupełnie inaczej jest w krajach Europy Zachodniej.

Do końca 2018 r. będzie obowiązywał program Mieszkanie dla Młodych, który polega na jednorazowej dopłacie do kredytu hipotecznego. Po jego zakończeniu zostanie wprowadzony program, nad którym ministerstwo pracuje w tej chwili. Nowe rozwiązanie będzie skierowane do mniej zamożnych osób, które nie mogą sobie pozwolić na kupno własnego lokum. Jednym z założeń programu jest przejęcie takiej nieruchomości na własność po określonej liczbie lat wynajmowania.

Nie jest wykluczone, że rząd wprowadzi też kasy oszczędnościowo-budowlane: dla osób, które będą oszczędzać na własne mieszkanie, zostanie stworzony system dopłat.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wtem
Użytkownik
wtem

oczywiście, jeszcze by tego brakowało, żeby dzieci tych ciułających biedaków miały swój dach nad głową!!!

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Rząd wprowadzi, rząd zarządzi, rząd nam wszystkim dogodzi a sobie najbardziej. Przeklęta dobra zmiana.

major
Użytkownik
major

@BrutulloF1 jeśli ci nie odpowiada “dobra zmiana” to może udaj się do bufetowej, ona sobie nie dogodziła “załatwiając sobie” kamienice pożydowskie w Warszawie, co?
Teraz jest aktywną uczestniczką pochodów wojujących z uczciwymi ludźmi o „demokrację dla siebie”, razem z alimenciarzem i kilkoma jej podobnymi “załatwiaczami” z PO/PSL/UW.
A może Piskorski jest lepszą zmianą? On wygrał 138 razy z rzędu główną pulę w kasynie, może i tobie dogodzi? To jest oferta dobrej i nieprzeklętej zmiany, prawda?