Wyleczenie chorób jest finansowo nieopłacalne!

Opublikowano: 22.04.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1085

Tajny raport jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, wyciekł do mediów. Z dokumentu tego dowiadujemy się czegoś, o czym prawdopodobnie wiedzą wszyscy, lecz kwestia ta jest zdecydowanie zbyt rzadko poruszana publicznie. Raport Goldman Sachs głosi, że długotrwałe leczenie chorób przynosi większe zyski niż szybkie i całkowite wyleczenie pacjentów.

Autor notatki, analityk Salveen Richter wskazuje, że „jednorazowy lek”, który natychmiast usunie daną chorobę to oczywiście najbardziej pożądana przez wszystkich pacjentów opcja. W tym kontekście wymienione zostały terapie genowe jako te najbardziej atrakcyjne metody leczenia. Jednak zdaniem Richtera, tu pojawia się problem – wystarczy jedna taka terapia, aby wyleczyć pacjenta, a im więcej zdrowych pacjentów, tym mniejsze zyski dla koncernów farmaceutycznych.

Jako przykład, analityk Goldman Sachs skomentował wprowadzenie na rynek skutecznego w 90% leku na zapalenie wątroby typu C. W 2015 roku, koncern Gilead Sciences zarobił na sprzedaży tego preparatu 12,5 miliarda dolarów, lecz z biegiem czasu, coraz więcej pacjentów powracało do zdrowia. Obecnie Goldman Sachs szacuje, że w 2018 roku koncern Gilead Sciences zarobi na swoim leku mniej niż 4 miliardy dolarów. Widać tu wyraźną różnicę w dochodach.

„Jednorazowe leki”, jak twierdzi Salveen Richter, nie sprzyjają biznesowi. Biznes jest oczywiście prowadzony na chorych pacjentach. Korporacje farmaceutyczne chcą zarabiać, a żeby taki biznes był możliwy, pacjenci nie mogą zostać wyleczeni natychmiastowo – muszą być poddawani długoterminowej terapii, która przynosi stabilność dla zysków. Pacjenci, jak najbardziej, mogą zapłacić kilkaset tysięcy złotych za „jednorazowy lek”, który natychmiast zwalczy chorobę, lecz takie rozwiązania właśnie ze względu na swoją cenę nie są ogólnie dostępne. Przeważającą większość ludzi stać wyłącznie na leki o niskiej skuteczności, które nie wyleczą, ale pozwolą tymczasowo załagodzić objawy jednej choroby i przy okazji wywołają szereg kolejnych jako tzw. efekty uboczne. Wtedy pacjent jest uzależniony od tych leków, a więc jest stałym „klientem” koncernów farmaceutycznych.

Istnieje bowiem zasadnicza różnica między leczeniem a wyleczeniem. Leczyć można długimi latami – efekty będą raczej słabe, a pacjent na dłuższą metę wyda o wiele więcej pieniędzy niż na skuteczną „jednorazową” terapię. Z kolei wyleczenie z choroby oznacza powrót do zdrowia, zaś im więcej zdrowych ludzi na Ziemi, tym gorzej dla korporacji farmaceutycznych. Być może to właśnie dlatego wciąż nie posiadamy skutecznego leku na poważne choroby, np. nowotwory, a zamiast tego pacjenci otrzymują szkodliwą chemioterapię. Na powyższym przykładzie możemy również dojść do wniosku, że skoro wojny generują zyski w postaci sprzedaży broni i amunicji, tak wszelkie epidemie i różne choroby zapewniają zyski z sprzedaży leków i szczepionek.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CNBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. Szwęda 22.04.2018 13:25

    Wielkie, duże i średnie korporacje farmaceutyczne (i inne) powinny zostać zlikwidowane i powinny zostać całkiem małe laboratoria i wytwórnie, które wprowadziłyby całą armadę skutecznych leków, które całkowicie usuwałyby nawet te choroby uważane dzisiaj za niewyleczalne. Oczywiście likwidacja systemu korporacyjnego byłaby możliwa chyba tylko jedynie na drodze jakiejś wielkiej rewolucji. Owocem tego byłoby zaprzestanie przeprowadzanej obecnie wielkiej depopulacji – ludobójstwa na skalę światową.

  2. emigrant001 22.04.2018 15:45

    NFZ ma nowy program – leczenie eutanazją.

  3. polach 22.04.2018 23:31

    Dopóki farmacja zarabia krocie na ludobójstwie, raczej z niego nie zrezygnuje sama z siebie…

  4. robi1906 23.04.2018 09:05

    Kto ma milion, chce mieć dwa miliony,
    kto doszedł do miliardów, chce mieć, biliony!!,
    przecież to oczywistości a nie żadne odkrycie.

    Kasa, ryje mózgi skuteczniej niż religia, alkohol czy narkotyki.

    Masz biliony, to możesz wszystko, ciężko to skapować?.

    Casami ludzie puszczają ploteczki o “gwiazdeczkach” którym się w d.. przewróciło,
    np: popierdzielone ich życzenie w hotelach,
    jakby sobie zażyczyli “czy truskaweczki mogę dostać w pisdzeczce, to mi podacie?, bo jak nie, to pójdę gdzie indziej”,
    śmieszne, czy tragiczne?.

    Nie, bo to jest nasza rzeczywistość.

    A tu macie “tylko” jaką gwiazdeczkę, która może sobie zażyczyć,
    dosłownie wszystko
    a ktoś kto ma biliony to co wtedy może?, śmierć czy choroba,
    to tylko kolejna okazja do zarobku, nic więcej.

    Zabójstwa w Juarez, jeden typ kobiet, od 18 do 26 lat, czarnowłose, szczupłe.
    torturowane i gwałcone w podobny sposób.
    Czyli jeden psychol,
    pomoc “gangu z zatoki” (w Meksyku rządzą dwa gangi, sięgam pamięcią, bo wydaje mi się ,że na północy rządzi bez cudzysłowiu, właśnie ta banda),
    czyli ich pomoc jest niezbędna i opłacona,
    tak samo jak pomoc strażu granicznej USA i Meksyku,
    a kogo na takie “zabawy” stać, żeby to wszystko opłacić?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.