Wykrywacz kłamstw w urzędzie gminy

Opublikowano: 29.07.2021 | Kategorie: Opowiadania

Liczba wyświetleń: 738

Wszyscy wiemy, co to jest aparat do wykrywania kłamstw. Józek Sznurek, znany w Raciborowicach jako uczony i wynalazca, interesował się takim urządzeniem i sporo czytał na jego temat. Postanowił wykonać coś podobnego. Przez wiele lat pracował nad tym, aż ostatnio publicznie w urzędzie gminy ogłosił, że zamierza wkrótce takie urządzenie pokazać. Kilka osób nie dowierzało, ale wielu bało się takiego urządzenia, bo jak wiemy, cechą ludzi jest opowiadanie bajek, zmyślanie przedziwnych historyjek, a nade wszystko okłamywanie innych. Któż chciałby ujawnić publicznie, że jest kłamcą?

Pewnego dnia Sznurek przyniósł to urządzenie do urzędu gminy w Raciborowicach. Postawił ten aparat w holu urzędu i czekał, aż ktoś podejdzie. To urządzenie było niewielkie, w postaci szklanej kuli, z której wystawały dwa cienkie przewody podłączone do małego akumulatora.

— Oto mój wynalazek! Każdy, kto dotknie tę kulę, to dowie się, czy jest kłamcą, bo wielu nawet o tym nie wie, lub wiedzieć nie chce. Wystarczy delikatnie dotknąć kulę, a ona zmieni swój kolor z niebieskiego na żółty i wtedy okaże się, że dana osoba czasami kłamie, a jak kolor zmieni się na czerwony, to będzie znak, że mamy do czynienia z kłamcą i oszustem. — głośno mówił Sznurek i wiele razy to samo powtarzał.

Ludzie, co prawda gromadzili się od czasu do czasu wokół tej kuli i wydawało się, że nie było im to obojętne, lecz nikt nie chciał dotknąć tego urządzenia, bo chyba obawiano się, że ujawnią się wśród urzędników kłamcy.

— Z tego wynika, że w tym mieście mieszkają sami kłamcy, lub prawda mało kogo obchodzi, a to przecież sprzyja kłamstwu — powiedział Józek Sznurek. Po kilku godzinach stania spakował swoje urządzenie i poszedł do domu.

Postscriptum

Wszelkie skojarzenia z osobami i miejscami rzeczywistymi są tu przypadkowe. Ten tekst to fikcja pseudoliteracka!

Autorstwo: Marek Sikorski
Źródło: YouTube.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Możliwość komentowania została wyłączona.