Do chrzanu z tymi jajami

Opublikowano: 24.03.2024 | Kategorie: Opowiadania

Liczba wyświetleń: 2395

W czasie, gdy producenci majonezu wzmagają wysiłki, by zaspokoić rzesze łaknących tego produktu powstałego z emulsyfikacji żółtka jaj z olejem, a kury zagania się do pomieszczeń, kierując w ich ślepia światło białe, czerwone i niebieskie, by znosiły więcej jaj (próbowano dodać do niebieskiego światło żółte, ale kury, zamiast się nieść, zaczęły się nawzajem dziobać), gdy poszukiwacze chrzanu ze sztychówkami wyszli na okoliczne pola, by zdobyć to cenne warzywo – nie mam zamiaru wypowiadać się o lokalnych zbawcach narodu, zwanych „chłopcami z plakatu”, którzy wypinają piersi, by zdobyć poparcie w jakichś tam wyborach, które zupełnie mnie nie interesują. Co trzeba naprawić, zmienić, ulepszyć wszyscy wiemy, ale zawsze jakiś pajac, przekrzykując innych, musi się pochwalić, jak on to zrobi wszystkim dobrze i lepiej niż inni, co kojarzy mi się raczej z zachowaniem rywalizujących ze sobą grup prostytuujących się na ulicy. Jednym słowem mamy do czynienia z cyklicznym cyrkiem ulicznym z użyciem badziewnych plakatów, ulotek i hucznych imprez z udziałem znanych z nazwisk osób namaszczających i ubarwiających takie spotkania.

Niepokoją mnie natomiast eksperci i politycy, którzy widocznie w młodości zbyt dużo czasu poświęcali wojennym grom komputerowym, a teraz prężą muskuły, chcąc przywalić nie swojemu wrogowi cudzymi rączkami osób nieświadomych zagrożenia i skutków. Nie palę się do tego, by leczyć naiwnych, którzy wtrącając się do cudzego sporu, ponieśliby krzywdę na ciele. O umyśle skażonym propagandą hegemona zza wielkiego oceanu nie wspominam. Twór ten będąc od dawna utożsamiany w kręgach religijnych jako „fałszywy prorok”, wkrótce poniesie klęskę wraz z tymi, co go popierają, i mówiąc krótko, zniknie na zawsze.

Zmienię temat. Nie wiem, czy wiecie, ale postępowi naukowcy pracujący nad imionami dla wszystkich kilkudziesięciu płci nie dali rady sprostać zadaniu, a rada języka ojczystego poddała się na trzeciej płci, więc postanowiono wykorzystać sztuczną inteligencję, ale Chatbot GPT zawiesił się i do dziś nie dał żadnej odpowiedzi. I jak tu zaufać nauce i technice? Ludzkość jest nieprzygotowana do tych rewolucyjnych zmian, a w zasadzie do postępującej ewolucji człowieka. A że ewolucja jest faktem, wystarczy porównać ostatnie kilkadziesiąt lat i zauważyć, żeby nigdy wcześniej tylu idiotów nie było u władzy.

Rada języka ojczystego uznała jednak, że do imienia i nazwiska będzie trzeba dodawać odpowiedni przydomek w zależności, z jakiego związku pochodzi dziecko, i podała kilka przykładów takich jak: Jan Gej Kowalski, Wacław Les Kowalski, Ewa Les Nowak, Ewa Gej Nowak, Jerzy Transgej Malinowski, Wiesław Transles Malinowski itd.

Zaskoczył mnie ostatnio pracownik mojej przychodni, który dał się poznać jako osoba, która ma „jaja”. Po prostu wyprowadził pijaczka z toalety, w której urządził sobie prysznic, wygiąwszy końcówkę wylotu z kranu i polewając swe ciało, a przy tym opryskując całe pomieszczenie, co mnie bardzo rozsierdziło.

Kiedy podziękowałam mu za rozwiązanie problemu z pijaczkiem, nieopatrznie wspominając, że ma „jaja”, zapytał skromnie „A sprawdziła pani?”.

I tu mnie zaskoczył, bo rzeczywiście, nikt z nas nie wie, co inni mają między nogami, a więc… do chrzanu z tymi jajami.

Autorstwo: Młoda przemyska lekarka
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Edward M 01.04.2024 05:05

  No ta mloda lekarka jest wyśmienitą!!! Tyle daje człowiekowi błyskotliwej – inteligentnej
  rozrywki!!! Śmiech to zdrowie więc ta Pani zupełnie za darmo daje czytelnikom tak
  wiele zdrowia.Zycze tej Pani najmniej 100 lat życia.

 2. Dobroca 02.04.2024 18:27

  @Młoda przemyska lekarka

  „Twór ten będąc od dawna utożsamiany w kręgach religijnych jako „fałszywy prorok”, wkrótce poniesie klęskę wraz z tymi, co go popierają, i mówiąc krótko, zniknie na zawsze.”

  Jeśli żydo-afro-ameryka upadnie, wówczas musiałby upaść pan, a raczej wojenno-wojskowo-banksterski dowódca, czyli Izrael, a to oznacza – po Ukrainie – koniec Polski, bo naród wybrany musi gdzieś osiąść – zwłaszcza gdy projekt Niebiańskiej Jerozolimy zdaje się coraz bardziej ustępować nadwiślańskiej operacji Most2.

  Poza tym niech Pani pisze, im więcej, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.