Władze polskie i ukraińskie prowadzą politykę ściemy

Opublikowano: 20.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1720

Doradca Biura Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz w rozmowie z rosyjską niezależną dziennikarką Julią Łatynią przekonywał, że Polska „zgodziła się zapomnieć o tak zwanej rzezi Wołyńskiej”. Jak oświadczył, jest to „zamknięta karta” w relacjach dwustronnych i że o sprawie „nie będziemy rozmawiać”. Czy na naszych oczach właśnie dzieje się to o czym wielu mówiło, ale byli traktowani jako „pożyteczni idioci Putina?

„Nie jestem zaskoczony dlatego, że od trzydziestu lat, kiedy istnieje niepodległa Ukraina i trzydzieści parę lat jest po przejęciu władzy w Polsce przez ugrupowania wywodzące się z Solidarności, do dnia dzisiejszego nie rozwiązano tego podstawowego problemu w relacjach polsko-ukraińskich, jakim jest pochówek ofiar ludobójstwa, które to zostało dokonane przez nacjonalistów ukraińskich nie tylko na Wołyniu, ale również Małopolsce Wschodniej” – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W ubiegłym tygodniu MSZ oraz Fundacja Wolność i Demokracja potwierdzały, że ukraińskie władze wydały zgodę na rozpoczęcie prac poszukiwawczych mogił Polaków zamordowanych przez oddział UPA w nocy z 12 na 13 lutego 1945 roku w miejscowości Puźniki. „To jest zaledwie jedna zgoda spośród setek wsi, które zostały wymordowane przez Ukraińców. Ciągle nie ma oficjalnego stanowiska. Niestety moim zdaniem i władze polskie i ukraińskie prowadzą politykę ściemy. Coś niby jest, ale de facto tego nie ma. Dlatego takie wypowiedzi, jak przed chwilą przez Pana zacytowane są rzeczywistością w tych relacjach, czyli idzie to w tym kierunku, aby pamięć zadeptać” – wyjaśnił.

Do sprawy na antenie Polsat News były premier Leszek Miller, który powiedział, że: „To trudne do tolerowania, gdy setki tysięcy Polaków zostało okrutnie pomordowanych, a ich kości leżą do dzisiaj, nie wiadomo, gdzie. Na polach, w lasach, studniach. Ukrywanie tego dalej nie powinno mieć miejsca. Mam nadzieję, że obecne władze ukraińskie są na tyle odważne, także w tej sprawie, by zmierzyć się z problemem. Prawda będzie bolesna. Nie chodzi o kilka tysięcy ofiar, lecz o kilkaset tysięcy”. Jak słusznie zauważyły jednak osoby zajmujące się zagadnieniem rzezi Wołynia, za rządów SLD temat ten również był spychany na margines, a sam Leszek Miller wykazuje się „mądrością etapu”.

„Mamy tu kolejny paradoks polskiej rzeczywistości. Premier wywodzący się ze środowiska postkomunistycznego mówi rzeczy, pod którymi ja mógłbym się podpisać. Natomiast faktycznie on tego nie robił, kiedy był premierem” – przyznał ksiądz Isakowicz-Zaleski.

Autorstwo: Oliver Pochwat
Źródło: MediaNarodowe.com

27

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 20.11.2022 15:43

  Mam nadzieję, że autorzy tego potężnego opracowania nie będą protestowali, tym bardziej, że pozycja jest trudno dostępna a jeżeli to ceny są bardzo wysokie a powinna być w bibliotece każdej szkoły podstawowej i ponad podstawowej. Do pobrania. Czytajcie Polacy i Polki!
  tom 1: Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945. Tom 1_2008 [Siemaszko W. i E.]
  https://drive.google.com/file/d/1UPphuUXo-UJdwpzcbE5rgggTlYQBl_2N/view?usp=sharing
  tom 2: Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945. Tom 2_2008 [Siemaszko W. i E.]
  https://drive.google.com/file/d/1T0NN2N4t4eVGDklvxDdc9lZq2N705Y1C/view?usp=sharing

 2. pikpok 20.11.2022 18:00

  H. Pająk, fragment jak żydo-bolszewicy parę lat wcześniej traktowali Słowian zwłaszcza na terenach obecnej Ukrainy https://www.youtube.com/watch?v=LZA9kvFUERA&t=9s
  Dziś mają od tego nowe technologie,wyszukajcie sobie – Haarp wojsko polskie Kotasińska
  https://www.wojsko-polskie.pl/awl/u/df/26/df267913-af99-4412-9f32-132a57a6ad65/9kotasinska.pdf punkt 4.

 3. Jefferson 21.11.2022 19:29

  @Szwęda – wrzuć jeszcze raz tom 2 tym razem z uprawnieniami dostępu…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.