Wielki Reset na tapecie Światowego Forum Ekonomicznego

Opublikowano: 26.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2291

Wicepremier Kanady Chrystia Freeland i minister zdrowia Patty Hajdu znajdą się wśród liderów i elit świata przemawiających, na obradach Światowego Forum Ekonomicznego w sprawie Wielkiego Resetu.

Freeland ma wziąć udział w panelu „Wdrażanie kapitalizmu udziałowców” we wtorek wieczorem, którego celem jest zbadanie, „w jaki sposób inwestorzy i rządy mogą współpracować, aby rozwijać kapitalizm udziałowców w swoim regionie”.

Minister zdrowia Patty Hajdu zabierze głos w czwartkowe popołudnie podczas panelu „Przywracanie mobilności transgranicznej”, który dotyczy „polityk, praktyk i współpracy…” potrzebnej do ponownego otwarcia granic i umożliwienia podróży „w bezpieczny i zrównoważony sposób”.

Światowe Forum Ekonomiczne, które zwykle odbywa się w Alpach Szwajcarskich, przyjęło obecnie wirtualny model, który rozpoczyna Wielką Inicjatywę Resetowania i zwraca się do światowych liderów o „wybranie innowacyjnych i odważnych rozwiązań, aby powstrzymać pandemię i doprowadzić do ożywienia w następnym roku”.

„Czas, by odbudować zaufanie i dokonać kluczowych wyborów zbliża się szybko, ponieważ istnieje pilna potrzeba zmiany priorytetów i reformy systemów na całym świecie” – głosi Światowe Forum Ekonomiczne.

Wielki Reset – inicjatywa Światowego Forum Ekonomicznego – przekonuje, że świat musi przyjąć nową formę kapitalizmu, odbudowując się po ekonomicznej dewastacji spowodowanej pandemią COVID-19.

Pierwszym głównym mówcą w tym tygodniu był chiński przywódca Xi Jinping, który mówił o znaczeniu rozszerzania globalizacji i wspierania porządku światowego kierowanego przez ONZ.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres przemawiał w poniedziałek po południu, wzywając kraje do przyjęcia „nowej umowy społecznej i globalnego porozumienia” oraz nowej formy multilateralizmu, która wykracza poza istniejące organizacje międzynarodowe.

Premier Justin Trudeau jeszcze we wrześniu ub roku wywołał konsternację, kiedy mówił na konferencji ONZ o nadarzającej się (dzięki pandemii) „okazji do resetu”. Kiedy konserwatywny poseł Pierre Poilievre wskazał na podobieństwo między tymi uwagami, a Great Reset Initiative, propozycji zgłoszonej na Światowym Forum Ekonomicznym przez księcia Karola i dyrektora tej organizacji pozarządowej Klausa Schwaba Trudeau oskarżył konserwatystów o szerzenie „dezinformacji” i „teorii spiskowych”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Szurnięty Mędrzec 26.01.2021 15:13

  Przepchnęli nielegalnie prezydenturę Bidena, to zaczęli zmieniać priorytety i reformy

  “Ponadto, jeśli chcesz zrozumieć, że nie przechodzimy do globalnego faszyzmu „Wielkiego Resetowania” globalistów, ale do Globalnego Resetowania Walut (w skrócie GCR), przeczytaj mój artykuł ”

  żródło: https://operationdisclosure.blogspot.com/2021/01/nesara-and-gesara-act-already-enacted.html

 2. cinq2 27.01.2021 08:28

  @Szurnięty

  Niektóre źródła mówiły, że trump zrobi porządek.
  Niektóre źródła mówiły o dniach ciemności.
  Niektóre źródła mówiły o aresztowaniach elit.
  Już tyle niestworzonych rzeczy ze środowiska qanon słyszałem a nic się jeszcze nie sprawdziło.
  Oni robią dalej swoje a Ty wierzysz, że coś się zmienia na lepsze?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.