W Niemczech protestują imigranci oszukani przez polską firmę

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1804

Grupa kilkudziesięciu kierowców rozpoczęła strajk głodowy na parkingu niedaleko niemieckiego miasta Darmstadt. Imigranci pochodzący głównie z Ukrainy, Azji Centralnej i Kaukazu od wielu miesięcy nie otrzymują wynagrodzenia od polskiej firmy Mazur, która w przeszłości wynajęła nawet detektywna Krzysztofa Rutkowskiego, aby rozbił ich wcześniejszy protest.

Na parkingu przy autostradzie A5 w Graefenhausen niedaleko Darmstadt w zachodnich Niemczech demonstruje około 80 kierowców ciężarówek. Domagają się oni wypłaty zaległych wynagrodzeń od grupy spedycyjnej Mazur, winnej im obecnie około pół miliona euro.

Część kierowców zdecydowała się właśnie na zaostrzenie protestu i rozpoczęcie strajku głodowego. Jak informuje Polsat News, wśród kierowców zatrudnionych przez polską firmę dominują imigranci z Ukrainy, Gruzji, Uzbekistanu, Tadżykistanu i Turcji.

Właściciel grupy Mazur nie chce podejmować rozmów ze swoimi pracownikami, bo ich działania określa mianem „szantażu”. W kwietniu chciał natomiast rozbić podobny strajk poprzez wynajęcie detektywa Krzysztofa Rutkowskiego i jego świty. „Odzyskaniu” ciężarówek firmy zapobiegła jednak wówczas niemiecka policja.

Na podstawie: PolsatNews.pl, DW.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 23:02

  500000 podzielić na 80 tj 6250 euro.
  “Odzyskaniu” ciężarówek firmy zapobiegła jednak wówczas niemiecka policja. Na pewno im odda w tych ciężarówkach. Wiadomo firmą zarabia kiedy auta stoją. Panie mazur zapraszamy do roboty na zachód na ciężarówkę hehe.

  Transport już rozbity! Zostało jeszcze naprawa palet, fabryki okien i mebli(te na ukr już od 15 lat produkują)
  Brawa!
  Husaria do boju! Hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.