W Izraelu trwają protesty przeciw kolejnej wojnie w Strefie Gazy

Opublikowano: 08.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1111

W kilku izraelskich miastach odbyły się demonstracje sprzeciwu wobec operacji Sił Obronnych Izraela przeciwko Strefie Gazy. Działania izraelskiej armii wymierzone są przede wszystkim w organizację Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, ale w atakach syjonistów giną również cywile. Szacuje się, że w Strefie Gazy w ostatnich dniach zginęło 31 osób.

Izraelska armia w piątek rozpoczęła wraz z policją operację pod kryptonimem „Breaking Down”. Jest ona reakcją na groźby ze strony Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, który zapowiedział działania odwetowe w związku z aresztowaniem Bassama Saadiego, przywódcy ugrupowania w Strefie Gazy.

Syjonistyczne służby od dwóch dni ostrzeliwują więc cele znajdujące się w Strefie Gazy, a także dokonują aresztowań na Zachodnim Brzegu Jordanu. Udało im się jak na razie zabić kilku dowódców palestyńskiego ruchu oporu,, w tym jego dowódcę operacyjnego w południowej części wspomnianego terytorium.

W wyniku ataków Sił Obronnych Izraela (IDF) giną również cywile. Od początku operacji śmierć miało ponieść 31 Palestyńczyków, a wśród nich sześcioro dzieci.

Przeciwko kolejnej operacji wymierzonej w Strefę Gazy protestuje część mieszkańców Izraela. Między innymi w Hajfie, Tel Awiwie i Umm al-Fahm wzywano do przeprowadzenia rozmów pokojowych, dzięki którym powstałoby niepodległe państwo palestyńskie.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com, MaanNews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 08.08.2022 20:50

    Najnowszy bilans z dziś rano to 40 osób zabitych, w tym 15 dzieci. Brawo IDF.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.