W Belgii chcą pobierać próbki DNA od noworodków

Opublikowano: 18.11.2013 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 200

Prokurator generalny Antwerpii Yves Liégeois zaproponował rejestrowanie DNA wszystkich noworodków w Belgii i przywożonych do kraju dopiero co urodzonych dzieci w celu stworzenia genetycznej bazy danych – poinformowały media.

„To byłby duży krok naprzód w walce z przestępczością. Oczywiście, muszą być srogie kryteria prawne, które pozwoliłyby na gromadzenie takich danych. Nasza ustawa o ochroni życia prywatnego posuwa się zbyt daleko” – uważa prokurator generalny.

Liégeois zaproponował także znaczne zwiększenie liczby kamer monitoringu.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

W końcu każdy człowiek to potencjalny przestępca…

cyberia
Użytkownik
cyberia

Potem jak jakiś prominent będzie potrzebował np serce do przeszczepu to bez trudu znajdą “bliźniaka genetycznego”

Murphy
Użytkownik
Murphy

Też mi się wydaje, że to nie chodzi o przestępczość a o gromadzenie danych o potencjalnych dawcach organów. Wątek był już dawno naświetlony w jednym z filmów X-Files.