Zbombardowano szpital Lekarzy bez Granic

Opublikowano: 04.10.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 655

Podczas ataku w budynku centrum traumatologii w Kunduzie znajdowało się 105 pacjentów i obsługa placówki, a także 80 pracowników organizacji międzynarodowej.

Szpital organizacji międzynarodowej Lekarze bez Granic w Kunduzie na północy Afganistanu, w którym znajdowało się około 200 osób, został zniszczony podczas nalotów w sobotę rano. Zginęło 3 pracowników, ponad 30 zaginęło bez wieści – poinformowano na stronie organizacji.

“Budynek centrum traumatologicznego Lekarzy bez Granic w sobotę, 3 października, o godzinie 2:10 został poddany długotrwałemu bombardowaniu. Budynek został poważnie uszkodzony… Trzech pracowników organizacji nie żyje, ponad 30 zaginęło bez wieści” – podano w oświadczeniu organizacji.

Podczas bombardowania w szpitalu znajdowało się 105 pacjentów, obsługa placówki i około 80 pracowników Lekarzy bez Granic z Afganistanu i innych krajów.

NATO nie wyklucza, że szpital zbombardowały amerykańskie siły powietrzne. Jak poinformowała agencja France-Pressa, sojusz przeprowadzi śledztwo w tej sprawie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. agama 04.10.2015 10:49

  Amerykanie muszą być dumni ze swojego kraju

 2. BrutulloF1 04.10.2015 13:17

  NATO nie ywklucza… co za język. Trzeba mówić wprost o tym właściwym Imperium zła.

 3. sandvinik 04.10.2015 14:48

  no tak-“kurde, kto miał tam jeszcze siły powietrzne w użyciu żeby na niego zgonić?”

 4. jeszcze 04.10.2015 19:51

  http://www.rtve.es/noticias/20151004/msf-anuncia-hospital-kunduz-bombardeado-ya-no-esta-operativo/1231860.shtml

  Tu na przykład piszą otwarcie, że to USA. Piszą też o 22 ofiarach śmiertelnych, a nie “zaginionych bez wieści”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.