USA mogą przeprowadzić atak nuklearny w odpowiedzi na cyberatak

Opublikowano: 18.01.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 372

Nowa amerykańska doktryna przewiduje atak nuklearny w odpowiedzi na cyberatak.

Nowa doktryna nuklearna USA przewiduje możliwość ataku jądrowego w odpowiedzi na niejądrowe działania, w tym ataki cybernetyczne na infrastrukturę Stanów Zjednoczonych, pisze gazeta The New York Times, powołując się na treść dokumentu, który został wysłany do zatwierdzenia prezydentowi kraju Donaldowi Trumpowi.

Gazeta zwraca uwagę, że od dziesięcioleci Waszyngton grozi atakiem jądrowym na przeciwników tylko w ekstremalnych sytuacjach, takich jak atak biologiczny na Stany Zjednoczone. Jednak nowy dokument rozszerza zakres powodów, które dają głowie państwa prawo do użycia broni nuklearnej.

Teraz gospodarz Białego Domu może „nacisnąć czerwony przycisk” w przypadku próby zniszczenia kluczowych obiektów amerykańskiej infrastruktury, w tym linii energetycznych i łączności, które są podatne na ataki cybernetyczne. Jednak, jak precyzuje gazeta, dokument będzie przewidywał także niejądrowe środki reagowania na takie ataki.

Dokument, który odzwierciedla główne amerykańskie podejście do arsenałów jądrowych i możliwość ich wykorzystania, został przygotowany przez Pentagon i jest rozpatrywany w Białym Domu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o