USA chciały użyć na Kubie broni biologicznej

Opublikowano: 30.10.2017 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Władze Stanów Zjednoczonych rozpatrywały scenariusz “rolniczego sabotażu” w stosunku do Kuby, w ramach którego planowano zniszczyć kubańskie plony za pomocą broni biologicznej – wynika z tekstu odtajnionego dokumentu.

W czwartek w USA po raz pierwszy opublikowano około 3 tysięcy dokumentów o zabójstwie prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennedy’ego w 1963 roku. Baza danych złożona z 2891 dokumentu jest dostępna na stronie archiwum narodowego. To kolejna porcja dokumentów – poprzednia została opublikowana 24 lipca i zawierała 3,9 tysięcy dokumentów.

Dane o planach w stosunku do Kuby są zawarte w dokumencie o spotkaniu grupy specjalnej, poświęconym przeprowadzeniu operacji “Mangusta”. Omówienie jest datowane na 6 września 1962 roku. Obecny na nim generał Carter zaproponował wykorzystanie “agentów biologicznych, zamaskowanych jako substancje naturalnego pochodzenia”, aby zniszczyć plony na Kubie.

“Generał Carter odnotował nadzwyczajną delikatność wszelkiej takiej operacji i straszliwe jej skutki, które mogą się ujawnić, jeśli coś pójdzie nie tak, szczególnie, jeśli pojawi się dowód na udział Stanów Zjednoczonych” – głosi dokument.

Z kolei McGeorge Bundy, doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego przy Johnie Kennedym uprzedził, że nie warto zajmować się chemikaliami czy innymi podobnymi substancjami, jeśli fakt ich zastosowania nie może zostać starannie ukryty.

W dokumencie zawarto również propozycję, aby omówić plan “ataku na personel radziecki, znajdujący się na terytorium Kuby”. Żadnych szczegółów odnośnie tego planu nie podano.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

A u nas śmieją się że komunisci podejrzewali USA o inwazję stonki ziemniaczanej na uprawy PRLu.