Uporczywa batalia z SKW

Opublikowano: 10.11.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1001

27 stycznia 2014 r. – niemal 4 lata temu – zapytano Służbę Kontrwywiadu Wojskowego o to, ile razy pobierała billingi i dane internetowe obywateli. I choć zapytanie dotyczyło statystyk za 2013 r., walka o udostępnienie tych informacji wciąż trwa. Kolejny etap już dzisiaj w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, który rozpatrzy skargę Fundacji Panoptykon na odmowę udostępnienia tych informacji.

Mimo przegranych przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym i Naczelnym Sądem Administracyjnym, SKW konsekwentnie odmawia podzielenia się informacjami. Początkowo służba twierdziła, że statystyki nie stanowią informacji publicznej, a po przegranych przed sądami zmieniła strategię i twierdzi, że te statystyki to co prawda informacja publiczna, ale objęta tajemnicą, której ujawnienie zagraża bezpieczeństwu Polski. Trudno sobie jednak wyobrazić, by rzeczywiście istniało takie zagrożenie, skoro mowa o statystykach dotyczących 2013 r.

SKW stosuje wszystkie możliwe rozwiązania – także te ewidentnie zmierzające do obstrukcji postępowania, jak wnioski o wyłączenie sędziów – żeby nie udostępnić interesującej nas informacji. Tym samym służba zachowuje miano najbardziej skrytej z polskich służb: wszystkie pozostałe udostępniały nam tę informację. Upór SKW daje tylko pole do spekulacji, np. w związku z doniesieniami Edwarda Snowdena o udziale polskich służb w masowej inwigilacji w ramach programu Buffalogreen.

Źródło: Panoptykon.org


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pigwus 10.11.2017 11:36

    Wyraźnie zmierzamy wkierunku państwa całkowicie totalitarnego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.