Umierającemu 23-letniemu mężczyźnie przepisano paracetamol

Opublikowano: 20.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1651

Umierającemu mężczyźnie przepisano paracetamol. Gdy Szkot zadzwonił na infolinię NHS z prośbą o pomoc po tym, jak spuchła mu twarz i stopy, a skóra zrobiła się szara, poinstruowano go, aby wziął paracetamol podejrzewając, że ma koronawirusa. Diagnoza nie tylko była błędna, ale mało brakowało, a doprowadziłaby do jego śmierci.

23-letni mechanik, Luke Horne zadzwonił na infolinię NHS po tym, jak jego skóra zrobiła się szara, a także spuchła mu twarz i stopy. Poinstruowano go jednak, aby wziął paracetamol podejrzewając, że jego objawy związane są z koronawirusem.

Ojciec mężczyzny widział jednak, że coś naprawdę złego dzieje się z jego synem i prosił go, aby zasięgnął drugiej opinii i udał się do lekarza. Jak się okazało, po wizycie u GP, Luke był bliski śmierci.

Michael, ojciec 23-latka powiedział: „Okazało się, że Luke znajdował się w ostatnim etapie niewydolności nerek. Powiedziano nam, że był bliski śmierci. Bez tej drugiej opinii mogłoby go tu już nie być. (…) To był zdrowy, typowy młody mężczyzna i prawie umierał, a nikt nie miał pojęcia, co się z nim dzieje. Dopadło go to nie wiadomo skąd”.

Gdy zabrano Luke’a do szpitala, okazało się, że jego nerki pracowały jedynie w 5 proc. 23-latek spędził pięć dni na intensywnej terapii i dwa tygodni na oddziale szpitalnym w Edynburgu, zanim wypisano go do domu. Obecnie musi regularnie jeździć na dializy.

Teraz matka mężczyzny ma nadzieję, że będzie mogła zostać dawcą nerki dla swojego syna i uratować mu życie. Rodzina mężczyzny zaangażowała się także bardzo intensywnie w rozwój badań nad chorobami nerek w Kidney Research UK. Udało im się zebrać dzięki aktywnościom charytatywnym 3000 funtów na pomoc osobom chorym.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 4,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.