Ukraińscy sędziowie masowo rezygnują z pracy

Opublikowano: 28.09.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Z powodu nowego prawa, skierowanego przeciwko korupcji wymiaru sprawiedliwości, ukraińscy sędziowie grupowo rezygnują z pracy.

1 października w chodzi w życie ustawa nakazująca sędziom składanie oświadczeń majątkowych. To pozwoli sprawdzić, w jaki sposób weszli w posiadanie zazwyczaj ogromnego majątku, ponieważ skorumpowanie ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości jest od 25 lat tajemnicą poliszynela. Dziennikarze tamtejszych mediów sprawdzili sytuacje w kilku miastach i prawda okazała się tragiczna. Na przykład w obwodzie Iwano-Frakowskim w większej części sądów, nie pracuje już ani jeden sędzia! Pozostali tylko pracownicy biurowi i ochrona. Ci sędziowie, którzy mogli udać się na emeryturę ze względu na wysługę lat, skorzystali z okazji i czym prędzej przeszli w stan spoczynku, pozostali zaś po prostu zwolnili się z pracy. W samym Iwano Frankowsku z 25 sędziów pozostało jedynie 14, z których siedmiu też już złożyło wymówienia. W takiej sytuacji na każdego sędziego przypada dziennie po kilkadziesiąt spraw, co praktycznie uniemożliwia ich pracę. Podobna sytuacja jest na całej Ukrainie.

Nietrudno się domyśleć, że powodem nagłej chęci zakończenia przygody z wymiarem sprawiedliwości jest nowe antykorupcyjne prawo, które przewiduje wysokie kary za łapownictwo. A sędziowie na Ukrainie są jedną z najbardziej skorumpowanych grup zawodowych. Do legendy przechodziły wyroki wydawane z naruszeniem najbardziej podstawowych praw człowieka i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Wyroki zależały niemal wyłącznie od wysokości łapówki, jaką dostał sędzia. System ten pozostawał bezkarny przez lata. I teraz Ukraina za to płaci.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Eee tam, nie ma sprawy…Zatrudnimy ich u nas, to przeciez ludzie “po fachu…” z tow. Rz…im

Maximov
Użytkownik
Maximov

Proszę Państwa!
Niech każdy z forumowiczów przeleje jeszcze choć 5-10 zł.
Cztery dni do końca a jeszcze prawie 600 zł do zebrania.
Ja właśnie puściłem 50 zł choć mi się nie przelewa.
Wolne media muszą istnieć i przepraszam za spamming w komentarzach.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ