Ukraina chce połączyć Morze Bałtyckie z Czarnym

Opublikowano: 16.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 33

Kijów zamierza połączyć Morze Bałtyckie z Czarnym szlakiem wodnym – powiedział premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk. Jak podkreślił, ukraiński rząd ma kilka ambitnych projektów.

„Musimy spróbować zbudować i połączyć szlakiem wodnym np. Morze Bałtyckie z Czarnym. Jest to absolutnie możliwe” – zapewnił Honczaruk na spotkaniu Jałtańskiej Strategii Europejskiej w Kijowie.

Premier powiedział też, że istnieje czterdzieści szlaków wodnych, o których należy porozmawiać z Polską i Białorusią. Honczaruk podkreślił, że Kijów potrzebuje konstruktywnych relacji z Warszawą i Mińskiem, aby osiągnąć postęp w tej sprawie. „Zaczęliśmy już to robić” – podsumował.

W czerwcu informowano, że przedstawiciel Ukrainy w sądzie w Hadze Ołena Zerkal zażądała przyznania państwu prawa do wydobywania gazu na Morzu Czarnym. Według Zerkal Moskwa pozbawiła Kijów dostępu do ropy i gazu na Morzu Czarnym, a sama od wiosny 2014 roku wydobywa w tym akwenie „ponad dziewięć miliardów metrów sześciennych gazu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o