UE protestuje przeciwko polityce Izraela

Opublikowano: 30.12.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 617

IZRAEL. Andrew Standley – ambasador Unii Europejskiej w Izraelu złożył formalny protest w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych przeciwko planom wysiedlenia Beduinów oraz wyburzeniom domów palestyńskich na obszarze E1, znajdującym się w pobliżu nielegalnej kolonii izraelskiej Ma`aleh Adumim na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Ambasador Unii Europejskiej wyraził również głębokie zaniepokojenie sytuacją palestyńskich mieszkańców Strefy C na Zachodnim Brzegu, znajdującej się pod całkowitą izraelską kontrolą. W wyniku izraelskiej polityki wyburzania domów w 2011 roku dach nad głową straciło ponad tysiąc Palestyńczyków.

Jak powiedział Jeff Halper, dyrektor Izraelskiego Komitetu Przeciwko Wyburzeniom Domów (ICAHD): „Celem polityki władz Izraela jest nie tylko utworzenie „Wielkiej Jerozolimy”, która będzie kontrolowała centrum Zachodniego Brzegu, ale również systematyczna okupacja terenów przyległych do miasta, co powoduje, że rozwiązanie dwu-państwowe nie ma racji bytu”

Europejscy ministrowie spraw zagranicznych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami ICAHD-u, a także otrzymali raport od konsulów europejskich w Ramallah i Jerozolimie Wschodniej dotyczący sytuacji Palestyńczyków mieszkających w Strefie C na Zachodnim Brzegu. Raport pokazuje wzrost liczby wyburzanych domów oraz opisuje pogarszającą się sytuację Palestyńczyków ze Strefy C.

Jak powiedział Itay Epshtain „Od kilku lat próbujemy nagłośnić izraelskie plany zbudowania „Wielkiej Jerozolimy”. Aby połączyć zjudaizowaną Jerozolimę Wschodnią z nielegalną kolonią Ma`aleh Adumim, władze Izraela wysiedlają Beduinów zamieszkujących obszar E1.”

Według informacji zawartych w raporcie ICAHD-u „Nowhere left to Go: Arab al-Jahalin Bedouin Ethnic Displacement’, aby umożliwić rozbudowę nielegalnej kolonii izraelskiej Ma`aleh Adumim władze Izraela planują przymusowe wysiedlenia 3 tysięcy Palestyńczyków zamieszkujących wioskę Arab al. -Jahalin połozoną w regionie E1.

Źródło oryginalne: ICAHD
Źródło polskie: Kampania Solidarności z Palestyną


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. manchester U 30.12.2011 11:29

    ojej ojej protesuja no nie do pomyślenia.I tylko tyle mogą zrobić bo co innego jak cała UNIA siedzi w kieszeni u pejsatych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.