Turcja „wypadła” z listy największych inwestorów w dług państwowy USA

Opublikowano: 17.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 392

Turcja ograniczyła w czerwcu inwestycje w dług państwowy USA, dlatego „wypadła” z listy największych właścicieli amerykańskich obligacji skarbowych – wynika z danych Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych.

W ciągu miesiąca sprawozdawczego inwestycje Ankary w amerykański dług publiczny zmniejszyły się do 28,8 mld dolarów, podczas gdy w maju wynosiły 32,6 ml dolarów. Turcja konsekwentnie pozbywała się obligacji państwowych USA od listopada ubiegłego roku. Wówczas dysponowała amerykańskimi papierami wartościowymi na kwotę 61,2 mld dolarów (ponad dwa razy więcej niż obecnie).

Rosja opuściła tę listę jeszcze w maju, kiedy szybko ograniczyła zakup obligacji państwowych USA — z 48,7 mld do 14,9 mld dolarów. W czerwcu inwestycje w amerykański dług publiczny były na takim samym poziomie co w maju.

Liderem na liście na podstawie rezultatów z czerwca pozostają Chiny: są posiadaczami obligacji w wysokości ok. 1,179 bln dolarów, jest to o 0,4% mniej w porównaniu z majem. Na drugim miejscu znajduje się Japonia — jej inwestycje zmniejszyły się o 1,75% względem poprzedniego miesiąca i oceniane są na 1,03 bln dolarów. Trzeci największy właściciel długu państwowego USA to Brazylia — należą do niej obligacje w wysokości 300,1 ml dolarów (wzrost o 0,3% w porównaniu z majem).

Zdjęcie: JESHOOTS (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 18.08.2018 11:59

    Trump zapowiedział po wyborach za każdego 1$ obligacji dostaną 10 centów. Nie wiem po co Chiny skupiły tak śmieciowe obligacje skoro są wrogiem dla Usiusiów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.