Turcja chce wydobywać gaz na Morzu Czarnym

Opublikowano: 31.07.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1083

Turcja dąży do rozpoczęcia wydobycia gazu ze złóż na Morzu Czarnym w 2023 roku, powiedział prezydent Tayyip Erdogan.

„Podejmowane są wielkie wysiłki, aby pierwsza faza wydobycia gazu z Morza Czarnego rozpoczęła się w 2023 roku. Ci, którzy uścisną przyjazną dłoń wyciągniętą przez Turcję, najpotężniejszy politycznie i gospodarczo kraj regionu, zawsze zarobią – powiedział Erdogan w przemówieniu wygłoszonym w trybie wideokonferencji podczas ceremonii spalenia pierwszego gazu wyprodukowanego z testowego odwiertu na szelfie Morza Czarnego.

Według niego, wraz z rozpoczęciem wydobycia gazu na Morzu Czarnym, Turcja zmniejszy swoją zależność od dostaw zewnętrznych. „Próbowali uderzyć w nas sankcjami, groźbami, szantażem, ale niczego nie osiągnęli” – dodał prezydent.

Na początku czerwca Erdogan powiedział, że Turcja odkryła nowe złoże gazu na Morzu Czarnym z rezerwami ponad 135 miliardów metrów sześciennych gazu. Według niego zatem całkowite rezerwy gazu na szelfie Morza Czarnego wynoszą około 500 miliardów metrów sześciennych dzięki zeszłorocznemu odkryciu: w sierpniu 2020 roku Erdogan ogłosił odkrycie złoża gazu Sakarya na Morzu Czarnym z przybliżoną wielkością rezerw 320 miliardów metrów sześciennych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o