USA są gotowe pomóc Korei Północnej

Opublikowano: 14.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 601

Korea Północna poinformowała w sobotę, że zlikwiduje między 23 a 25 maja poligon testów nuklearnych. „Bardzo dobry i chwalebny gest” przed „wielkim spotkaniem na szczycie” – tak prezydent USA Donald Trump ocenił zapowiedź likwidacji poligonu nuklearnego Korei Północnej.

Jak podała północnokoreańska agencja prasowa KCNA, na uroczystość zaproszeni zostaną dziennikarze z USA, Chin, Rosji, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej. Likwidacja poligonu polegać będzie między innymi na zniszczeniu tuneli, zamknięciu wejść do nich oraz zburzeniu obiektów, w których przeprowadzano badania.

Tymczasem amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył, że USA nie mają zamiaru zmieniać władzy w Korei Północnej. “USA potrzebują długofalowych porozumień z KRLD, a nie zmiany władzy” — powiedział w rozmowie z Fox News. Według niego prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump będzie dążył do „długoterminowej umowy”, a nie do zmiany przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. „Mamy nadzieję, że Kim chce zmian strategicznych, a prezydent Trump jest gotów pomóc” — powiedział Pompeo, który po raz drugi odwiedził KRLD.

Przyznał, że USA, podobnie jak KRLD, będą musiały pójść na ustępstwa, aby porozumienie było realne. „Jeśli uda nam się osiągnąć historyczny wynik, obie strony będą musiały wejść do gry” — podsumował Mike Pompeo.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zamierzają przedyskutować północnokoreańskie rozbrojenie nuklearne na szczycie w Singapurze 12 czerwca.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. jazmig 15.05.2018 07:25

    Los Kadafiego powinien być memento dla Kima. Bo gwarancje USA są bezwartościowym śmieciem.

  2. rumcajs 15.05.2018 11:06

    Poza izraelem, nie ma przykładu gdzie usa dotrzymała umowy, i “opieka” wyszła na dobre…
    Na dobre żydom, ale na pohybel arabom, i ich kosztem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.