Tajny raport o zwalczaniu związków zawodowych

Opublikowano: 21.11.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 351

Amerykański portal “In These Times” uzyskał wewnętrzny dokument krążący w korporacji Honeywell, dotyczący strategii zwalczania związków zawodowych. Jak wynika z dokumentu, władze spółki panicznie obawiają się działalności pracowniczej i negatywnej reklamy w mediach. Dokument został pobrany przez związkowców z firmowego serwera.

Jak stwierdzają autorzy raportu, ich celem jest „stworzenie strategii dla Honeywella, pozwalającej reagować na ogólnokrajowe kampanie związkowe i im zapobiegać i likwidować związane z tym problemy, tak szybko jak to jest możliwe”. Wszystko dlatego, iż „Honeywell jest zagrożone ogólnokrajową akcją związkową”.

W szczególności, raport koncentruje się na możliwościach dotarcia do administracji prezydenta Obamy w celu zwalczania związków. „Korzystając z kontaktów na poziomie rządowym, można złamać jedność związków w skali kraju” – stwierdzają autorzy. Prezes korporacji Honeywell, Dave E. Cote jest bliskim przyjacielem Obamy i został mianowany przez prezydenta na członka Komisji ds. deficytu budżetowego. Cote był oczywiście sponsorem kampanii Demokratów.

W przeszłości, korporacja wykorzystywała już kontakty rządowe, by zwalczać ruch pracowniczy. W 2009 r. Honeywell zagroził strajkującym hutnikom, że skorzysta z siły roboczej piechoty morskiej w razie kontynuowania protestu. Związkowcy utracili też wtedy przepustki niezbędne do pracy w jednostkach wojskowych.

Opracowanie: Yak
Na podstawie: truth-out.org
Źródło: CIA


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.