Tajne obrady Sejmu ws. cyberataków

Opublikowano: 17.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1154

Jak donosi portal Onet.pl, w trakcie niejawnych obrad Sejmu wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że Moskwa ma gotowe plany inwazji na Polskę, a ostatnie cyberataki mogą być tego dowodem.

W środę na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się posiedzenie niejawne Sejmu, na którym przedstawiona została informacja w sprawie ataków hakerskich wymierzonych w Polskę.

Według informacji portalu, na mównicę w pewnym momencie wyszedł prezes PiS, wywołany przez Klaudię Jachirę z Koalicji Obywatelskiej. Posłanka zapytała go, czy rząd rozważał wykorzystanie wojska przy Strajkach Kobiet w październiku 2020 roku – na co wskazują ujawnione e-maile ze zhakowanego konta szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

Wicepremier Jarosław Kaczyński z mównicy powiedział, że demonstracje były nielegalne. Straszył posłów scenariuszem wojny z Rosją. Ostrzegł, że Rosja ma przygotowane plany inwazji na Polskę, a dowodem na to mają być ostatnie cyberataki. Podkreślił, że do Sejmu trafią nowe projekty ustaw, które mają pozwolić rządowi na lepsze czuwanie nad bezpieczeństwem cyfrowym.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w ubiegłym tygodniu oświadczył na „Twitterze”, że doszło do ataku hakerskiego na jego skrzynkę mailową i portale społecznościowe. Jednocześnie zapewnił, że na poczcie nie znajdowały się żadne informacje o poufnym charakterze. Wcześniej oświadczenie na ten temat pojawiło się na profilu jego żony na „Facebooku”, ale szef KPRM przekazał, że komunikat został sfabrykowany. Dodał, że o całym incydencie powiadomiono odpowiednie służby państwowe.

Jego zdaniem za cyberatakiem mogą stać osoby związane z Rosją, ponieważ dokumenty pojawiły się „w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram”. Dworczyk uważa również, że wskazuje na to również fakt, że przez 11 lat miał zakaz wjazdu do Rosji i na Białoruś, ponieważ jest osobą, która „aktywnie wspiera przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR”.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ataku na skrzynkę mailową szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka. Postępowanie ma prowadzić Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. We wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel przekazał na „Twitterze”, że ktoś podjął próbę wyłudzenia danych dostępowych do maili polskich posłów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 1,57 (max 5)
Loading...

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o