Tajemniczy monolit z pustyni w Utah zniknął bez śladu

Opublikowano: 01.12.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2026

Niedawno informowaliśmy was o tajemniczym monolicie, który został odkryty na pustyni w amerykańskim stanie Utah. Po zaledwie kilku dniach okazało się, że osobliwa instalacja, rozpłynęła się w powietrzu i pozostał po niej jedynie otwór w ziemi.

Warto przypomnieć, że odkrycie zagadkowego monolitu, zostało zgłoszone jeszcze 23 listopada. Oficjele rządowi, podzielili się również licznymi fotografiami a nawet filmami z eksploracji tego osobliwego znaleziska. Jego wielkość, odpowiadała wzrostowi dwójki dorosłych mężczyzn. Był on również wykonany z matowego metalu co zdaniem wielu internautów, oznaczało iż został tam postawiony niedawno. Departament Bezpieczeństwa Stanu Utah, zapowiedział śledztwo w tej sprawie, jednak biorąc pod uwagę, że główny dowód w sprawie zniknął, wygląda na to, że sprawa zostanie zamknięta.

Zgodnie z najnowszym oświadczeniem organizacji: „Otrzymaliśmy wiarygodne doniesienia, że ​​nielegalnie zainstalowana konstrukcja, zwana „monolitem”, została usunięta z terenów publicznych Bureau of Land Management (BLM) przez nieznaną stronę. BLM nie usunął struktury, która jest uważana za własność prywatną. Nie badamy przestępstw związanych z własnością prywatną, którymi zajmuje się miejscowe biuro szeryfa. Struktura zyskała międzynarodowe i krajowe zainteresowanie i otrzymaliśmy zgłoszenia, że ​​osoba lub grupa usunęła ją wieczorem 27 listopada”.

Należy przypomnieć, że wciąż nie ma pewności, kto postawił ten niezwykły monument. Spekulacje jakoby sugerował on się filmem Stanleya Kubricka były dość popularne w sieci lecz wiele osób zauważyło, że kształt monolitu z pustyni Utah oraz tego z „Odysei kosmicznej”, wyraźnie się od siebie różnią. Jeśli nie było to naśladownictwo, to jaki cel może pełnić pojedyncza metalowa kolumna o kształcie trójkąta, ukryta wśród skał? Czy była to osobliwa instalacja artystyczna? Miejsce kultu jakiejś zagadkowej sekty? Niestety, ale zapewne nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. johnny606 01.12.2020 13:34

    gdzieś w Rumunii się odnalazł ponoć

  2. Cosmo 02.12.2020 10:52

    Widziałem go ostatnio w Mogilanach na złomowisku u pana Staszka. Ponoć właściciel chciał za niego 0,7

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.