Tajemnica cywilizacji Elamu

Opublikowano: 19.09.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 412

Starożytność to zdecydowanie najciekawszy okres w historii ludzkości. W tym czasie powstało wiele wysoko rozwiniętych cywilizacji, których niezrozumiałe dokonania do dziś nie doczekały się konkretnego i niebudzącego kontrowersji wyjaśnienia. O niektórych cywilizacjach, choć były silne, zaawansowane technologicznie i posiadały bogatą i rozwiniętą kulturę do dziś nie wiemy za wiele. Doskonałym i ciekawym przykładem w tej kwestii jest Elam czyli niezwykle tajemnicze i silne państwo, które było bezpośrednim sąsiadem Sumerów. Ponad 4400 lat temu, na ziemiach współcześnie należących do Iranu a dokładnie na jego południowo zachodnich terenach rozwinęło się starożytne państwo Elam. O jego historii wiemy bardzo mało ze względu na niewielka ilość odkrytych źródeł. Dotychczas odnalezione artefakty na terenie dawnego Elamu świadczą, że był to niezwykle bogaty i silny kraj z intensywnie rozwiniętą kulturą. Kolejną wielką trudnością, której przezwyciężenie pomogło by nam dokładnie poznać historię sąsiadów Sumerów jest ich bardzo skomplikowane i niezrozumiałe pismo.

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.