Szwedzcy uczniowie będą dowodzić, że nie było Holokaustu

Opublikowano: 27.10.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1630

Szwedzka Narodowa Agencja Edukacji przesłała nowe wytyczne do szkół publicznych, dotyczące tym razem lekcji na temat zbrodni na Żydach w czasie II wojny światowej. Uczniowie mają więc próbować udowodnić w czasie lekcji, że Holokaustu tak naprawdę nie było, aby w ten sposób zrozumieć problem istnienia teorii spiskowych.

Agencja Skolverket podlega szwedzkiemu rządowi i ma za zadanie nadzorować funkcjonowanie szkół publicznych na terenie całego kraju. Korzystając ze swoich uprawnień przesłała nowe wytyczne, które będą obowiązywały tamtejsze szkoły średnie. Tym razem dotyczą one kwestii coraz popularniejszych teorii spiskowych dotykających różnych tematów.

Do najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z przeszłości zaliczono Holokaust i lądowanie człowieka na księżycu. Uczniowie, według wytycznych Skolverket, mieliby przedstawiać trzy tezy kwestionujące mordy na Żydach w czasie II wojny światowej. Informacje na ten temat mieliby z kolei wyszukiwać w sieci internetowej.

Pomysł rządowej agencji nie spodobał się samym Żydom. Szwecka Centralna Rada Żydów twierdzi wraz z innymi organizacjami, że w ten sposób obrażana będzie pamięć ofiar Holokaustu, zaś sam pomysł wydaje się mieć niskie walory edukacyjne. Dodatkowo samo określenie go mianem „kontrowersyjnego tematu” ma być „groźne”.

Pernilla Sundström, rzeczniczka Narodowej Agencja Edukacji, odpiera jednak zarzuty ze strony organizacji żydowskich. Twierdzi ona, że ćwiczenie pomoże nauczycielom w radzeniu sobie z tematami „tworzącymi napięcia w klasie”, a Holokaust należy do nich z powodu pojawiania się zjawiska „antysemityzmu”.

Na podstawie: MSN.com, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.