Sztuczne mięso najpierw trafi do karmy dla zwierząt

Opublikowano: 19.03.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 728

Firma IndieBio jako jedna z wielu zajmuje się biznesem, który ma skupić się na produkcji sztucznego mięsa wyhodowanego w laboratorium. W teorii za produkcją sztucznego mięsa przemawia wiele argumentów – masowa hodowla zwierząt na ubój jest zarówno niebezpieczna dla środowiska, jak i wątpliwa etycznie. Mimo to, zdecydowana większość ludzi podchodzi nieufnie do sztucznego mięsa i nie wyraża chęci, aby je konsumować.

Specjaliści są zdania, że ludzie szybko przyzwyczają się do nowego rodzaju mięsa pod warunkiem, że będzie ono smaczne i dobrze pachnieć. W innym przypadku może to być działanie prawie nie do zrealizowania. Mimo to, wiele firm zainwestowało już miliardy dolarów w hodowlę sztucznego mięsa wierząc, że jest to jedzenie przyszłości, którego nie sposób uniknąć.

Marka IndieBio postanowiła przyzwyczaić swoich konsumentów do mięsa laboratoryjnego w dość pokrętny sposób, zaczynając od karmienia ich domowych pupili. Tak też powstała karma dla zwierząt, która póki co nie zawiera mięsa laboratoryjnego, jednak jej skład stanowią jedynie grzyby koji, które japońscy kucharze stosują od stuleci do produkcji sosu sojowego, pasty miso oraz sake. Białko koji zostaje wyekstrahowane, tworząc gęstą pastę i zdaniem producentów ma to stanowić pełnowartościowy posiłek dla zwierząt.

Pozbawiona mięsa karma dla zwierząt ma trafić na półki sklepowe już w czerwcu bieżącego roku. Jeśli produkt się przyjmie, kolejnym krokiem dla firmy będzie wypuszczenie pokarmu dla zwierząt, zawierającego mięso wyhodowane w laboratorium. Naukowcy twierdzą, że jeśli właściciele sami zobaczą, że pokarm służy ich zwierzętom, chętniej przyjmą go na własnych talerzach.

Autorstw: Scarlet
Na podstawie: Futurism.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 19.03.2018 11:55

    Może zamiast psów, które zyja stosunkowo długo, zacząć karmic zwierzeta krócej zyjące?? Przez 3-5 pokoleń, aby upewnic sie, że nie zachodza u nich jakies zmiany genetyczne, czy powstawanie schorzeń, których wczesniej nie było… Może zacząc myslec przed szkoda, niz po szkodzie… Choc biorąc pod uwage interesy korporacji, nie ma co na to liczyc…
    Przykładem sa mordy zwiazkami aluminium i rteci w stosowanych u nas szczepionkach…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.