Szef trafił do szpitala po pogryzieniu przez pracownika

Opublikowano: 16.12.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3407

Do jednego z wrocławskich szpitali trafił właściciel przedsiębiorstwa z ranami kąsanymi. Obrażenia były efektem niewypłacenia całości wynagrodzenia za pracę jednemu z pracowników.

Bezprawne potrącenia z pensji to jeden z najczęstszych procederów, praktykowanych przez właścicieli przedsiębiorstw. Potwierdzają to zresztą kolejne raporty Państwowej Inspekcji Pracy. Szefowie potrącają za spóźnienia, zniszczenia narzędzi pracy, niedopełnienia obowiązków czy kradzieże sklepowe, często nie przejmując się tym, czy takie działanie ma podstawę w obowiązujących przepisach prawa pracy czy regulaminie wynagradzania.

W ostatni piątek pracownik jednej z wrocławskich firm zgłosił się do siedziby przedsiębiorstwa po odbiór wypłaty. Kiedy usłyszał, że otrzyma niepełną pensję, wywiązała się kłótnia. Szef wręczył mu sumę pomniejszoną o potrąconą kwotę, jednak pracownik nie dawał za wygraną. Chwycił plik banknotów leżący na biurku i próbował opuścić pomieszczenie. Przedsiębiorca próbował wyrwać podwładnemu pieniądze, jednak ten bronił się kąsając dobrodzieja po dłoniach i przedramionach.

Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszedł pracownik. Przedsiębiorca wezwał policję. Funkcjonariusze pojechali do domu sprawcy pogryzienia i odebrali mu pieniądze.

„Nasi funkcjonariusze ustalili, że 41-letni wrocławianin pojawił się u swojego przełożonego po odbiór wynagrodzenia, a gdy usłyszał, że zostanie mu potrącona spora kwota, która wiązała się z koniecznością naprawy szkód jakie spowodował on w mieniu przedsiębiorstwa, zabrał plik pieniędzy z biurka szefa” – potwierdza sierżant sztabowy Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Obrażenia przedsiębiorcy okazały się na tyle poważne, że konieczna była wizyta w szpitalu.

Nastroje wśród polskich pracowników są coraz bardziej bojowe. Niedawno pisaliśmy o stażystce, która w ramach sprzeciwu wobec narzucania kolejnych zadań, podpaliła biuro.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. las 16.12.2021 21:43

    Jednak mają łeb nasi sejmowi faszyści – w takim wypadku świadectwo szczepień byłoby jak znalazł.

  2. Fenix 17.12.2021 08:52

    Przelewem ,to by nie pogryzł, a tak sprawa karna i dwóch poszkodowanych . 😉 I każdy ma pracę ,policja, sąd , Z.K. i S.Z. i nawet media o czym pisać. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.