Pobita przez 5-latka otrzymała wysokie odszkodowanie

Opublikowano: 23.03.2022 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1670

44-letnia asystentka nauczyciela, która została „uderzona, uszczypnięta i kopnięta” parę razy przez 5-letniego chłopca w „zerówce” (reception class), otrzymała ponad 140 000 funtów odszkodowania. Kobieta po ataku cierpi na „chroniczne bóle”.

Do zdarzenia doszło w marcu 2017 roku i od tego czasu asystentka nauczyciela nie wróciła do klasy w szkole w zachodnim Londynie, gdyż nadal cierpi na zespół stresu pourazowego i depresję. Kobieta musi się także podpierać kulami przy chodzeniu.

44-letnia asystentka nauczyciela twierdzi, że po ataku 5-latka, który został opisany, jako „duży jak na swój wiek”, cierpi na „chroniczne bóle”. W pozwie przeciwko London Borough of Hillingdon (organowi odpowiedzialnemu za nadzorowanie szkoły) argumentowała, że należało zrobić więcej, aby chronić ją w miejscu pracy.

W Central London County Court kobieta powiedziała: „Nadal mam ograniczenia. Nie zbliżam się do poziomu mobilności, sprawności i zdrowia, na jakim byłam przed wypadkiem”.

Prawniczka kobiety powiedziała w sądzie, że 5-latek najpierw zaatakował innego ucznia. A kiedy asystentka przeniosła resztę uczniów w bezpieczne miejsce, chłopiec rzucił się na nią na korytarzu, uderzył ją w klatkę piersiową, uszczypnął, następnie kopnął ją „w biodro, pachwinę i nogi”.

Jak się okazało 5-letni chłopiec mający trudności w nauce spowodował u kobiety urazy tkanek miękkich dolnego odcinka kręgosłupa, klatki piersiowej i pośladka oraz długotrwały stan zapalny.

W trakcie rozprawy okazało się również, że 5-latek miał już historię „fizycznej napaści na innych uczniów i personel”. Adwokatka asystentki nauczyciela argumentowała, że „do przewidzenia było to, że dziecko może poważnie zranić albo innego ucznia, albo jednego z nauczycieli”.

Sąd stanął po stronie pokrzywdzonej 44-latki i nakazał jej wypłacić ponad 140 000 funtów odszkodowania i pokryć rachunki jej prawników.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

19

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.