Szef NATO w Korei Południowej. Północna grozi wojną

Opublikowano: 30.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1743

Korea Północna skrytykowała wizytę sekretarza generalnego Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) Jensa Stoltenberga w Seulu, nazywając ją preludium do wojny i próbą stworzenia azjatyckiej wersji NATO.

Stoltenberg przybył do Seulu w niedzielę na dwudniową wizytę, starając się zwiększyć relacje NATO z azjatyckimi partnerami, w tym Koreą Południową i Japonią. Podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych Korei Południowej Park Jin, Stoltenberg powiedział, że Europa i Azja są „połączone” i uważa, że Korea Północna pomaga Rosji w jej wojnie na Ukrainie.

Północ wydaje ostatnio oświadczenia krytyczne wobec amerykańskiego planu pomocy Ukrainie w postaci czołgów. 27 stycznia Kim Jo Dzong, siostra północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong-una, powiedziała, że Północ zawsze będzie „w jednym okopie” z Rosją, a USA narażają cały kontynent europejski na ryzyko wojenne i przekraczają czerwoną linię w sprawie czołgów.

Dwa dni później Kwon Dzong-gun, dyrektor generalny odpowiedzialny za sprawy amerykańskie w północnokoreańskim ministerstwie spraw zagranicznych, zaprzeczył zarzutom, że reżim handluje bronią z Rosją i stwierdził, że „nie byłoby wojny ukraińskiej, gdyby USA nie naruszały rozsądnych interesów bezpieczeństwa Rosji i nie dążyły do umocnienia NATO na wschodzie”.

Te ostatnie posunięcia są interpretowane jako wysiłek Północy w celu rewitalizacji stosunków z Rosją do poziomu quasi-sojuszu, jaki miała w czasach zimnej wojny.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: KoreaTimes.co.kr
Źródło: MediaNarodowe.com

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 30.01.2023 17:01

    ,,Pokrzywiony,, kraik ,ale co do działań USA to mają niestety rację.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.